F1 yarış simülatörü Türkiye'de

Ertech Simülasyon, tekli yarış simülatörü modellerini Mayıs ayında piyasaya sürüyor...

F1 simülasyonu meraklılarına!

Üç eksenli yüksek ivmeli temel simülatörleri ile yarış ortamını simüle eden Ertech tekli yarış simülatörleri sistemlerini talep üzerine F1 simülasyon için 6 ve 8 eksenli sistemlere kadar taşıyabiliyor. Mayıs ayında piyasaya süreceği Formula 1 yarış simülatörü ile son teknolojiyi tecrübe etme olanağını ülkemiz kullanıcılarının ayağına gelecek.

Konu hakkında açıklama yapan Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Değer Erten "Ürettiğimiz tekli yarış simülatörleri, uçak, F1 Yarış, Ralli yarış, Nascar, Motosiklet, Sürüş ve Araç eğitimi vb tüm tekli simülatörlerin temelini teşkil ediyor. Bu noktadan sonra simülatörü dış görünüş ve işleviyle müşteri taleplerine göre yazılım ve donanımlarını düzenlemek tamamen kendi elimizde. Hali hazırda F1 Yarış simülatörü birebir bir F1 şasisi ile üretime çıkıyor, ayrıca Ralli Simülatörü de rallinin sürüş keyfi ve heyecanını tamamen kullanıcıya yaşatmak için akti servo kontrollü 3 eksenli hareket sisteminden başlayarak birçok yenilikçi teknolojiyi beraberinde getiriyor." dedi.

Bu gelişimin sektörümüz açısından çok önemli olduğunu ifade eden Değer Erten "Birçok AVM'de ve eğlence merkezlerinde kullanım alanı bulacak F1 Tekli Yarış Simülatörü şirketimizin teknolojik imkanları açısından sadece temel bir başlangıç." dedi. Erten, mevcut alt yapı ve teknolojileri ile Türk mühendisleri olarak gerçeğine olağanüstü yakınlıkta simülasyon ortamı sağlayan tekli simülatörlerin gerek yarış gerekse askeri ve endüstriyel eğitim uygulamaları için üretmek üzere tüm alt yapı üretim planlarının hazır olduğunu ve talep durumunda bu konuda dünya çapında iddialı ürünler üretebileceklerinin altını çizdi.

Okuyucu Yorumları