Facebook, 10 yıllık logosunu güncelledi!

Facebook, yıllardır kullandığı logosunu değiştiriyor. Ama bunu fark etmeniz biraz zor olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, logosunu güncelledi!
Üstte eski, altta yeni Facebook logosu

Facebook, 10 yıldır kullandığı logosunda herkesin fark etmeyeceği bazı değişiklikler yaptı.

Yeni logo, daha ince, özel bir yazı tipine geçiş yapıyor. Logodaki mavi ve beyaz renkler yerini koruyor; benzer şekilde yine küçük harflerden faydalanılıyor. Değişen yazı tipinin yanında en çabuk fark edilen değişiklik, "a" harfinin stilinin değişmiş olması. Facebook yaratıcı yönetmeni Josh Higgins'in Brand New blog'unda yazdıklarına göre modern hale getirilen logo, "daha cana yakın ve dost" görünmeyi amaçlıyor.

Değişiklik, sadece Facebook'un logosunun tam halinin göründüğü sayfaları (ana sayfa gibi) etkiliyor. Kare şeklindeki "f" logosunda ve Facebook uygulamasının simgesinde ise herhangi bir değişiklik yok. Facebook logosu, mobil cihazlarda gösterilmediği için milyonlarca telefon kullanıcısı onu hiç fark etmeyecek.

Şirketlerin logo değişiklikleri, her zaman dikkat çekmiyor ancak bazen herkesin diline de düşebiliyor. Yahoo'nun 2013'te bir aylık reklamdan sonra yenilediği, önemli bir değişiklik yapmayarak hayal kırıklığına uğratan yeni logosu gibi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu değişikliği insanlar kaldırabilecek mi? Halk buna hazır mı? Hiç düşündükleri yok

@02 Temmuz 2015 14:05 günün en anlamlı yorumu!! Bu nedir bari comic sans ms filan kullansaydıniz biraz farkedilir olurdu :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play