Facebook 5 milyar kullanıcı hedefliyor

Mark Zuckerberg, 2030 yılında sosyal ağı bu kadar kullanıcıya ulaştırmak istiyor!

  • Cenk Atlı
Facebook 5 milyar kullanıcı hedefliyor

Geçtiğimiz Pazartesi günü Facebook'un kuruluşunun 12. yıldönümü için düzenlenen etkinlikte konuşan Mark Zuckerberg sosyal ağ için çok daha iddialı hedefleri olduğunu gösterdi. USA Today'de yer alan habere göre Facebook CEO'su 2030 yılı itibariyle 5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı umduklarını belirtti. Zuckerberg'in hedeflediği bu rakam, Birleşmiş Milletler'in 2030'da 8,5 milyara ulaşacağını öngördüğü dünya nüfusunun yüzde 60'ına karşılık geliyor.

Herkesi birbirine bağlama sürecini sonuna kadar götürmek istediklerini belirten Zuckerberg, "bunu başarabilmek için dünyanın dört bir yanında hükümetlerle ve farklı firmalarla işbirliğine gideceklerini" ifade etti.

Zuckerberg'in tam da bu doğrultuda başlattığı Internet.org girişimi internet hizmetinin henüz ulaşmadığı coğrafyalara ücretsiz bağlantı olanağı götürmeyi hedefliyor. Diğer yandan sosyal ağın bu ücretsiz internet hizmeti beraberinde bazı tartışmaları da getirmişti. Hindistan'da yasaklanan Internet.org, Mısır'da da erişime kapatılmıştı.

Facebook'un ayrıca mülteci kamplarına da internet erişimi sunmayı hedeflediği ve bu bölgelere bağlantı ulaştırabilmek için güneş enerjisiyle çalışan drone'lardan yararlanılabileceği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Mültecilerin birinci önceliği zaten, onlar da internet yokluğundan şikayetçi.

Facebook'un amaci ne?

@06 Şubat 2016 16:54 Basitçe: Das Kapital

Daha geçen gün servetinin bir bölümü ile vakıf diğerini de insanlara bağışladığı haberini okumamış mıydık? Hiç kan yalayan tadına bakan hayvan kan dökmeden durur mu? Adama bak 2030 planına bak, artık gün geçtikçe Face olarak kan kaybettikleri nasıl da belli artık kullanıcı olarak bütün gün can sıkıntısı çeken mülteci kampındaki zavallılarla atılım yapmayı kelle sayısı artırmayı düşünüyor, adı da internet herkesin hakkı.

Benim feysbukum 15 dakika sürdü. Hemen kapattım. Hayatımdan 15 değerli dakika kaybettim. Güzel olan yönü ise şu: İnsanın maymundan gelmediğini ama maymuna doğru gittiğini gördüm.

2017 facebook için hazan mevsimi olacak.gelecek whatssapp nin elinde

@06 Şubat 2016 19:55 Yani yine facebook. Whats app facebook un.

@06 Şubat 2016 19:55 yalnız hatırlatayım whatsapp'ı facebook satın aldı

2016 facebook için yolun sonu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost