Facebook'a "Beğenmedim" düğmesi geliyor!

FacebooK'ta "beğendim" yerine "beğenmedim" demek isteyenler için iyi haber!

  • Cem Şancı
Facebook'a "Beğenmedim" düğmesi geliyor!

Facebook'ta uzun zamandır, "beğenmedim" düğmesi için bir talep vardı. Ancak Facebook yönetimi, bu düğmenin insanları taciz etmek, rahatsız etmek için kolayca bir silaha dönüşmesinden korktuğu için "beğenmedim / dislike" düğmesini devreye sokmuyorlardı. Fakat işler değişmiş gibi görünüyor. Facebook'un Messenger uygulamasına gelen güncellemede, "dislike" düğmesi; daha doğrusu "şimdilik" simgesi, ortaya çıktı. Sadece Messenger ile sınırlı olan yeni simgenin, yakında tüm Facebook'ta "gerçek bir düğme" olarak kullanıma gireceğini tahmin etmek zor değil. 

Simgenin ilk defa Messenger'da ortaya çıkması ise, Facebook yöneticilerinin konu hakkında geri bildirim alarak tepkileri ölçmek istemesi olarak yorumlanıyor. Eğer çok sayıda kullanıcı rahatsız olur da şikayet ederse, "beğenmedim" çalışmalarının ömrü çok uzun olmayabilir. 

Facebook'un aksine, YouTube'da "beğenmedim" düğmesi uzun zamandır kullanılıyor ve bu düğme içerik sahiplerini çok rahatsız etmiyor. Tartışmalarda ara sıra "beğenmeyenlerin neyi beğenmediğini merak ediyorum?" gibi yorumlar görülebiliyor ancak YouTube'da beğenilmeme korkusu ile içerik yüklemekten vazgeçen kullanıcılar gibi sorunlar ortaya çıkmadığı için Facebook'un da "beğenmedim" düğmesi korkusunu yenerek artık sitede ona yer vereceği düşünülüyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

beğenmedim düğmesi bence gelmez, gerek de yok.

gıcıklığına beğenmeme diye bişide var. youtube'da da durum öle bnce googleda facede koymamalı bu butonu.

@19 Ara 2013 11:31 Türklerden başkası yapmaz o işi

@19 Ara 2013 13:44 aynen kardes asdasdsaa :Dddd

Beğenmeyen adam beğenmez ve beğendim demez. Bence gıcıklığına beğenmeyenler için bir fırsat.

arkadaş listesinde 500 kişi olanlar, koyduğunuz resmi 10 kişi beğeniyorsa beğenmeyenleri tahmin edin.

bu iyi oldu :)

bu beğenmedim düğmesi değil ki. sohbette kullanılabilen çıkartma sadece..

justin bieber-baby baby şarkısı o kadar dislike aldı ama buton bozulmadı yani sorun olmaz herkes egosunu tatmin ederse..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost