Facebook'a beklenen özellik geldi ama...

Facebook'ta uzun süredir beklenen özellik sonunda geldi, büyük tartışmaları da yanında getirdi!

  • Gökay Özbudak
Yüz tanıma sessiz sedasız geldi!
Facebook neye benzediğinizi bilecek...

Geçtiğimiz Aralık ayında Birleşik Devletler'deki Facebook kullanıcılarının hizmetine sunulan yüz tanıma teknolojisi artık tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının hizmetinde. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde, sosyal ağa eklenen fotoğrafları tek tek etiketlemek yerine Facebook fotoğraftaki yüzleri sizin için tanıyor.

Sessiz sedasız dünyanın en çok kullanıcısına sahip sosyal ağa eklenen bu yeni özellik ayrıca Facebook'la ilgili başka bir tartışmayı daha alevlendirdi; Gizlilik. Facebook, kullanıcılara haber vermeden bu özelliği varsayılan şekilde açık hale getirdi. Özellikle güvenlik uzmanı Graham Cluely'nin gözünden kaçmayan bu durum için güvenlik uzmanı şunları söyledi; "Ne yazık ki bir kez daha, Facebook kişisel bilgileri varsayılan şekilde paylaşıyor. Birçok kişi, nasıl göründüklerinin Facebook tarafından bilinmesinden ve bu bilginin izinsiz kullanılmasından rahatsız olacaktır."

Açık olan bu özelliği kapatmak istiyorsanız, gizlilik seçeneklerine girip "fotoğraflarımı arkadaşlarıma öner" seçeneğini devredışı bırakmanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

facebook da masallah interpol veri bankası gibi

bizler boş yere güvenlik yazılımları kullanıyoruz.Zaten dünyanın en tehlikeli yazlımı olan facebook a kendi ellerimizle kendimizi tanıtıyoruz..Bence bir numaralı casus yazılımı facebook ve bunun gibi sitelerdir..

Facebook konusunda o kadar endişelenmenize gerek yok. Özellikle biz Türklerin bilgileri konusunda. Bizimkiler anca makara yapıyorlar. Bir çok insan adam gibi bir şey paylaşmıyor, bildirmiyor veya uydurmuyor. Yani yine bizden alabilecekleri aslında çok fazla bir şey yok. Her zaman yaptıkları gibi bizim zamanımızdan çalıyorlar...

facebook kelime anlamı "yuz kitabı"bilgilerimizi yuzsel düşüncelerimizi arkadaşlarımızdan önce casuslar la paylaşiyoruz

aynen öyle istediğin bilgiye istediğin kişiye kolaylıkla ulaşabiliyosun.engellemeer saklamalar hikaye isteyen buluyo.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost