Facebook'a "yakındakileri bul" özelliği

Facebook'a eklenen bu işlev sayesinde bir arada olduğunuz insanları aramanıza bile gerek kalmayacak!

Facebook'a "yakındakileri bul" özelliği

Facebook, size yakın olan arkadaşlarınızı bulmanızı kolaylaştıracak yeni bir işlevi web sitesine ve mobil uygulamasına ekledi.

"Yakındaki arkadaşlarımı bul" özelliği, GPS koordinatlarından faydalanıyor ve ister arkadaş olun, ister olmayın, "tanışma odasını" ziyaret eden diğer kişileri gösteriyor. Arkadaşınız olmayan kişiler, "Diğerleri" bölümünde gösteriliyor. İşlev henüz resmen kullanıma sunulmasa da, bazı kullanıcıların işleve ulaşabidiği söyleniyor. Arkadaşınız olmayan kişilere görünebilmek, başlangıçta gizlilik endişelerini akla getirse de, sadece bu odaya girenlerin görünür olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Yeni işlev, Facebook'a göre yeni tanıştığınız bir grup insanla beraberken onlarla iletişim halinde kalmak istediğinizde faydalı oluyor.

Mobil web'de http://fb.com/ffn adresinden erişilebilen özellik, iOS ve Android uygulamalarında Menü > Uygulamalar > Arkadaşları bul > Diğer araçlar > Yakındaki arkadaşları bul yoluyla kullanılabiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

facebook'dan sakıncalı bir uygulama daha gizlilik ihlallerini ve kötü niyetli kişilerin çok sıklıkla kullanmak isteyeceklerini tahmin ediyorum umarım yanılırım...

en büyük tehlike zaten facebookun kendisi, facebook kullanan o kadar çok kişi var ki hepsininin en özel sırlarına vakıf, üstüne üstlük bir de yerlerini bilirse değme keyiflerine.

sosyal paylaşım ağlarını kullanmak istemiyorum artık

bencede beyler

arkadaşlarını buldan sonra diğer secenekler yok bende

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir