Facebook anıt hesapları elden geçirdi

Facebook, artık hayatta olmayan kişilerin hesaplarının üzücü olmasını engellemek için bazı yenilikler yapıyor!

  • Levent Öztürk
Facebook'tan anıt hesaplara düzenleme...
Facebook

Facebook'un algoritmaları akıllı olabilir ancak hayatını kaybetmiş kullanıcıların profilleri söz konusu olduğunda pek sağduyulu davrandıkları söylenemeyebilir. Neyse ki bu durum artık değişmek üzere.

Baş işletim görevlisi Sheryl Sandberg, bir blog yazısı aracılığı ile yaptığı duyuruda Facebook'un yeni güncellemelere sahip olduğunu söyledi. Kişi onuruna kullanılan hesaplar için yeni bir "hürmet" bölümü, bu hesapları kontrol eden kişiler için ek kontroller ve hayatını kaybetmiş sevdiğiniz birinin profilinin acı verici şekillerde önünüze çıkmasını önlemek için geliştirilmiş yapay zeka.

Facebook, hesapları anıtlaştırmayı "Facebook üzerindeki kişilerin hayatını kaybedenleri anımsamak ve onurlandırmak için" bir yöntem olarak sunuştu ve bu sistem arkadaşların ve ailenin, hayatını kaybeden kişinin paylaştıklarını görmeye imkan tanırken "anısına" kelimesini ekleyerek kişinin artık hayatta olmadığını da belirtiyordu.

Blog yazısı, Facebook'un doğumgünü hatırlatmaları veya etkinliklere davet etme gibi rahatsızlık verici noktalarda bu hesapları göstermesini durdurmada daha iyi olmaya çalıştığını özellikle belirtiyor...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost