Facebook arkadaşlarınızı haritada görün

Facebook'taki arkadaşlarınızı harita üzerinde takip etmeye ne dersiniz? İşte bunun en kolay 4 yolu!

  • Ümit Öncel
Facebook arkadaşlarınızı haritada görün
My Friend Map ile hangi arkadaşınızın nerede yaşadığını kolayca görebilirsiniz.

Dünya giderek küçülüyor ve bunda internetin payı çok büyük. Özellikle Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinin etkisi ile artık insanların günlük olarak iletişim kurmak için aynı ülkede olmasına bile gerek yok. Pek çok kişinin yurtdışında yaşayan arkadaşları vardır ya da Facebook üzerinden tanıştığınız yabancı arkadaşlarınız olabilir. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden ilginç bu 4 Facebook uygulaması ile arkadaşlarınızın nerede olduklarını dünya haritası üzerinden görebilirsiniz.

My Friend Map
Facebook üzerinden erişebileceğiniz My Friend Map uygulaması son derece şık bir ara birim üzerinden bağlantılı olduğunuz tüm arkadaşlarınızı Dünya haritası üzerinden görmenizi sağlıyor. Mavi haritayı tek bir tıklama ile Google haritasına da dönüştürebilirsiniz. Son derece başarılı bir uygulama ama uygulamayı kullandıktan sonra size sormadan duvarınıza bu haritayı yerleştiriyor olmasa daha iyi olurdu diye düşünüyoruz.

Ve diğerleri...

OpenHeatMap ile arkadaşlarınızın yoğunluklu oldukları bölgeleri ısı haritası ile görebilirsiniz.

OpenHeatMap
Facebook üzerinde değil ayrı bir sitede çalışan OpenHeatMap, arkadaşlarınızın yoğunluklu olduğu bölgeyi ısı haritası şeklinde gösteriyor. Harita üzerinde kırmızı olan bölümler arkadaşlarınızın en yoğun olduğu yerleri ifade ediyor. Arkadaşlarınızın daha az bulunduğu yerler ise sarı ve mavi renkler ile ifade ediliyor. OpenHeatMap'ın en güzel özelliklerinden biri de incelemek istediğiniz bölgelere daha yakından bakabilme imkanı tanıyor olması.

Social Map
Placebook adıyla da tanınan bu servis ise Facebook'taki arkadaşlarınızı harita üzerinden bulmanın ötesinde işlevlere de sahip. Facebook hesabınız ile giriş yaptığınızda arkadaşlarınıza ait bilgileri görebileceğiniz Social Map'te giriş yapmadan da ülkelere göre bazı demografik özellikleri görüntüleyebiliyorsunuz. Örneğin siteye göre Türkiye'deki Facebook kullanıcılarının %34,2'si 18-25 yaş arasındaymış.

Where My Friends Be
Eğer öncekiler kadar detaylı bir bilgiye ihtiyacınız yoksa Where My Friends Be'nın Google haritası üzerinden sunduğu bilgileri de tercih edebilirsiniz. Bu araç profil resminizi alıyor ve harita üzerinde bağlantılı olduğunuz Facebook arkadaşlarınızla bağınızı gösteriyor. Bu servisin en güzel özelliği tüm işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

amacının dısında kullanılıyor artık nefret edıyorum

FaceBook = DedikoduBook = BosZamanBook

Hiç Bişey Msn E Uymaz Herkez Diyor Facebook ÇıkaLı Msn i Unuttum Birgün Facebook Kapanınca Msn i UnutanLar Keşke Dicek Unutmayın Herşeyin Bir Sonu Var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play