Facebook, başladığı yere döndü!

Aradan 1 yıldan fazla zaman geçti ve Facebook'un geldiği son nokta: Başladığı nokta!

Facebook, başladığı yere döndü!

NASDAQ'a kote olduğu 2012 yılı Mayıs ayından bu yana popüler sosyal ağ Facebook'un yatırımcılarla arası düzelmek bilmiyordu. Halka arzından bu yana bir Android "launcher" uygulaması Home, yeni bir  Haber Kaynağı  ve Sosyal Ağ Araması gibi yeni ürün ve işlevleri kullanıcılarla buluşturan Facebook, hisselerinde beklediği değer patlamasını bir türlü gerçekleştiremedi.

Halka arzın ilk günlerinde başladığı 38 dolardan 45 dolara kadar bir yükseliş yaşayan Facebook hisseleri, daha sonraları 34 dolara inmiş, geçen sene sonlarına doğru ise düştükleri 17 dolar seviyesi ile adeta dibi bulmuştu. Ancak şirketin hisselerinin 17 dolardan işlem gördüğü dönemlerde başlayan mobil reklam gelirlerinde yaşanan artış yatırımcı ilgisini tekrar sosyal deve çekmiş gibi görünüyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde TV reklamları tarzı reklamlara yer vereceğini açıklamasından sonra hisselerde belirgin bir kıpırdama yaşanması ile birlikte Facebook hisseleri 38 dolardan, yani ilk halka arz değerinden işlem görmeye başladı.  Sosyal ağın toplam gelirlerinin yüzde 41'lik kısmını mobil reklamların oluşturduğu düşünüldüğünde Facebook kullanıcılarının Haber Kaynağı'nda daha sık reklam görmeye kendilerini alıştırmaları gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Chrome'da Facebook kullanırken Fabulous adlı eklentiyle reklamları kaldırıyorum rahat ediyorum

@03 Ağu 2013 14:20 Adblock da işe yarıyor

umarım dibe vurursunuz kan emici sülükler

adamlar çok güzel bir planla milyonlarca kişinin bilgilerini elde ettiler.yetmedi sözde milyar dolarlık şirketmiş gibi gösterip hisse satışı yapıp paralarıda topladılar.sonuç facebook da diğer siteler gibi çöp yolunca10-11 yaşındaki çocukların eğlencesi oldu.saçma sapan reklamlarda verir oldular. iyi ki bu güne kadar hiç kendi adımla hesap açmadım facebookta.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play