Facebook bu alanda da Google'ı geçti!

Google'ın ofislerini görüp "burada çalışılır" mı diyorsunuz? Bir daha düşünün, daha iyisi de varmış.

  • Ali Güngör

BusinessInsider'a göre Facebook, silikon vadisinin en iyi teknoloji iş merkezi haline geldi. BusinessInsider ve Glassdoor's'un kriterlerine göre yapılan sıralamalara göre Facebook, Google'ın "en mükemmel çalışma şartları" krallığına son vererek 1 numara oldu. Şirket CEO'su Mark Zuckerberg'in popülerlik oranı yüzde 92 olurken, çalışma ortamı 5 üzerinden 4,4'lük not almayı başardı.

Bir çalışanın yorumu ise; çalışma ortamlarında muhteşem ortaklığın olduğuna hatta müdürlerin de çalışma arkadaşlarına pek karışmadıkları yönünde oldu.

Glassdoor'dan bir çalışan ise Facebook'takilerin hepsinin zeki ve mütevazi olduğunu aynı zamanda ofislerini güzelleştirmek için hep birlikte çalıştıklarını söylüyor. Müdürlerin, çalışanlarına karışmamalarının yanında, mühendisleri yapmak istedikleri şeylere teşvik ettiklerini söylüyor.

Google'ın CEO'su Eric Schmidt yüzde 97 onay görmesine karşın, çalışma şartları 5 üzerinden 3.9'da kaldı. Bunun sebebi olarak çalışanlar, yöneticilerin "burnu havada" olmasını ve çoğu çalışan için nasıl yükseleceklerini belirleyen bir kariyer planı olmamasını gösterdiler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bunlar çalışıyorsa biz napıyoruz???

ikinide boş verin en iyi ofis blizzard ın worl of warcraft ofisi :D

Google'ı bu alanda da demişsiniz ama başka hangi alanlarda geçti? yoksa facebook google kadar büyük bi şirket oldu da bizim mi haberimiz yok.

olsun ben google'a da razıyım :D

Adamlar çalışanlarının rahatını düşünüyor, bizimkilerse nasıl kazık atacağını :)

Facebook Google'ı hiçbir yerde geçememiştir. Geçememeyecektir de.. Eğer bazı arkadaşlarımla görüşmenin tek yolu Facebook olmasaydı hemen hesabımı kapardım. Bir de hava atıyorlar 500 milyon kişiyiz diye. Benim bile 15 tane hesabım var. Oyunlarda hile yapmak için açılan toplamda kaç hesap vardır bilinmez.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play