Facebook, canlı videoları genişletiyor!

Facebook, mobil uygulamasında rakiplerini tedirgin edecek önemli bir yenilik yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, canlı videoları genişletiyor!

Facebook'un telefon üzerinden canlı video yayını özelliğinde yaptığı yenilikler, sosyal devin bu işi iyice ciddiye almaya başladığının işareti. Birkaç aydır hizmette olan, telefondan canlı videolar paylaşmanıza izin veren Facebook Live, mobil uygulamada biraz daha önce çıktı.

İlk aşamada yalnızca ünlülere özel bir işlev olan, daha sonra tüm medya şirketlerine ve doğrulanmış sayfalara açılan Facebook Live, geçen günlerde herkese açılmıştı. Şimdi ise Facebook uygulamasına yeni bir Video sekmesi eklendi. Bu sekmede gösterilen harita sayesinde dünya üzerindeki canlı akışları görebiliyorsunuz.

Bu değişiklikler Facebook'un canlı yayın işlevinin sadece ünlü kişilere değil, tüm dünyaya açık bir araç haline gelmeye başladığını gösteriyor. Sosyal ağ, muazzam bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için bu durum, canlı yayın piyasasını şimdiye kadar elinde tutan Periscope, Twitch ve YouTube'u rahatsız edebilir.

Canlı yayın işlevlerinin ortalama Facebook kullanıcısını ne kadar ilgilendireceği şimdilik bilinmiyor, ancak Facebook'un bu fikrin peşinden gitmeye kafayı koyduğu açık.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost