Facebook çok kullanılan özelliği kapanıyor!

Sosyal iletişim ağının çok kullanılan ve çok kazandıran özelliklerinden biri kapanıyor...

  • Gökay Özbudak
Dükkan kapanıyor!
100 milyon dolara yakın geliri vardı...

Facebook'un 2007'den bu yana yaklaşık 100 milyon dolar kar ettiği sanal hediye dükkanı kepenklerini indirmeye hazırlanıyor. Facebook, kullanıcıların birbirleriyle hediyeleştiği hediye dükkanını önümüzdeki ay kapatacağını açıkladı.

Sosyal paylaşım sitesinin bu özelliği kapatmak istemesinin nedeni ise oldukça ilginç. Facebook, artık diğer ürünlerine odaklanmak istedikleri için sanal hediye dükkanını kapatacağını belirtti. Tabii ki bu, artık sitede sanal hediyeler göremeyeceksiniz anlamına gelmiyor, sosyal paylaşım sitesi üçüncü parti uygulamalarla bu gibi bir hizmet vermeye devam edecek.

Facebook konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde; "Hediye dükkanını kapatmak milyonlarca hediye vermiş birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratabilir ancak biz artık nereye odaklanmak istediğimize karar verdik. Artık insanların her gün kullandıkları; fotoğraflar, haber akışı, gelen kutusu, oyunlar, yorumlar ve "beğen" gibi ürünler üzerinde daha çok çalışacağız."

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yanlış yaptılar bence, gerçi hediyeler de pek değişmiodu aynı hediyeler duruodu genelde ama, yinede kalmalıydı :) en masrafsız gelr olması lazım hem de hoş ve guzel bir özellkti :)

Son zamanlarda kullanan var mıydı acaba?

vah vah çok üzüldüm :)

Onun kadar saçma bişi yoktu zaten

bence işin içinde ticari "hinlik"var.meraklı.

Bu bir futbolcunun kendi kalesine GOL atması gibi birşey olsa gerek.. (:

facebook çok yanlış yapıyor bakalım ne olcak

haberim bile yoktu :d

Adamlar işi büyütüyor. Kafaları daha çok çalışmaya başladı. Bakalım bundan sonra akıllı oynayabilecekler mi? Eğer akıllı durmazlarsa kendileri bilirler.

o neydi ki :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play