Facebook'da arkadaşlarınızı deli etmenin yolu

Facebook ve Twitter'daki arkadaşlarınızı "delirtmek" mi istiyorsunuz? İşte yapmanız gerekenler...

Facebook'da arkadaşlarınızı deli etmenin yolları

Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağlardaki yığınla arkadaşınızı ve takipçinizi çıldırtmak mı istiyorsunuz? Bu konuda ciddi iseniz biraz uğraşmanız gerekebilir, ancak her şeyi göze alırsanız ödülünüzü kazanacağınızdan şüphemiz yok: arkadaşlarınız tarafından silinmek ve artık hiç takip edilmemek.

Yalnız ve tekdüze bir hayat yaşamak istediğinizden eminseniz, aşağıdaki maddeleri yerine getirmeniz, bunu garantileyecek.

Hep kendiniz hakkında konuşun

Herkesin sizin hakkınızda bir şeyler duymak için can attığını unutmayın. Konunun ne olduğu önemli değil, sizin ilgilendiğiniz bir şey olsun yeter. Özellikle kendinizi süslü kelimelerle övmeniz ve felsefe yapmanız, arkadaş çevreniz tarafından alkışlarla karşılanacaktır.

Aklınızdan geçen her şeyi, her dakika paylaşın

Facebook durumlarınızı herkese açık hale getirdikten sonra aklınızdan geçen ve karşılaştığınız her şeyi paylaşmanız, yeni tanıştığınız kişilerle veya sizi az tanıyan insanlarla hemen kaynaşmanızı sağlayacak.

Herkesi her etkinliğe davet edin

Herkesi her etkinliğe davet edin

Sizinle Facebook'da arkadaş olan herkes, katıldığınız etkinliklere de pekala gelebilir. Özellikle gerçek hayatta olmayan etkinliklere herkesi davet etmemeniz ve birilerini dışarda bırakmanız, diğerlerine karşı işlenmiş bir ayıp olabilir; dikkatli olun!

İnternette tüm yaptıklarınızı paylaşın

Foursquare check-in'leri, Klout puanları ve Facebook uygulama etkinlikleri. Tüm bunlar arkadaşlarınız tarafından çok merak edilen şeyler ancak dahasını da eklemelisiniz: Hangi ünlüye benziyorsunuz? Neredesiniz ve hangi yemeği yiyorsunuz? En çok hangi konuda konuşmayı seversiniz? Bu konuları atlarsanız  arkadaşlarınız azalabilir, dikkatli olun.

Kelimeleri bilerek kısaltın, noktalama işaretlerini özenle yok sayın

Yazım kurallarına neden uyuyorsunuz ki? Tüm yazdıklarınızı sizden başka kimsenin anlamasına zaten gerek yok. Belki de kendinize has kısaltmalarınızla gurur duymalısınız.

Özel konuları halka açın

Hassas konuları topluluk içinde konuşmak kadar güzel bir şey yok. Bunu arkadaşınızın Facebook duvarında veya Twitter'da takipçilerinizle rahatlıkla yapabilirsiniz. Size yardımcı olmak isteyecek birileri mutlaka çıkacaktır.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

SAÇMA SAPAN ŞEYLER

delirtmek isteyen genelde küfrediyor

sonra da "millet beni niye engelliyor ve siliyor?"

Ben milleti delirtmek istemiyorum.

Milletin de hiç yapacak şeyi yoktu ya "Facebook'ta arkadaşlarımı nasıl çıldırtırım?", diye düşünüyorlardı!..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir