Facebook'da canımızı sıkan 5 uyarı!

Facebook'da karşımıza çıkan bu uyarılar, bazen bizi hesabımızı kapatma noktasına kadar getirebiliyor

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'da canımızı sıkan 5 uyarı mesajı!
Oyun uyarılarını tamamen kapatmak mümkün olmalı

Facebook'un uyarıları bilgilendirici olduğu gibi zaman zaman ilgisiz ve can sıkıcı da olabiliyor. Bu uyarıları azaltmak ve sizi daha az rahatsız etmelerini sağlamak için bazı kolay yollar mevcut. Ancak yine de, tüm çabanıza rağmen ilgisiz mesajlar size ulaşmanın bir yolunu bulabiliyor. İşte Facebook'da canımızı sıkan 5 uyarı:

Sosyal oyunlar

Farmville, Mafia Wars gibi oyunların uyarılarını tek tek kapatabiliyoruz. Ancak malesef hepsini birden kapatmanın bir yolu yok. Bizce Facebook, oyunlarla ilgili tüm uyarıları kapatmanın bir yolunu sunarak, herkesin rahat bir nefes almasını sağlayacaktır.

Korkutan "beğenme"ler

Paylaşımları ve durumları "Beğenmeyi" seviyoruz. Ancak hiç bir sene önce yazdığınız bir durum paylaşımının beğenildiği oldu mu? Bu, arkadaşlarınızın duvarınızın derinliklerinde dolaştığı anlamına gelebilir ve sizi biraz rahatsız edebilir.

Şunu da belirtelim ki, bu tür beğenmelerin nedeni, Facebook'un eski durum güncellemelerini zaman zaman sağ sütunda göstermesi de olabilir.

Herkese açık özel mesajlar ve diğer uyarılar

Herkese açık özel mesajlar

Bir arkadaşınızın duvarınıza yazması ve bunun için uyarı almanız güzel bir durum. Ancak duvarın özel mesaj göndermek için kullanılması ve her şeyin buraya yazılması, size rahatsızlık verebilir (duvarınızda telefon numaranızın sorulması gibi). Bu konuda Facebook kullanıcılarının davranışını değiştirmesi gerekiyor.

Etkinlik olmayan şeyler için gönderilen etkinlik daveti

Facebook, hayatınızdaki bir gelişmeyi duyurmak için harika bir araca sahip: Durum paylaşımı. Ancak bazılarımız bu işi bir adım ileri götürerek Facebook'un sunduğu tüm olanakları kullanmaya çalışabiliyor. Örneğin, hamile olduğunu arkadaşlarıyla paylaşmak isteyen bir kadın, bunun için neden bir etkinlik daveti oluşturuyor olabilir? Bilgilendirmek üzere davet etmek şart ise, bu gruplar yoluyla da yapılabilir.

Gruplara eklenmek

Gruplara isteğiniz dışında eklenmek hoş bir durum değil. Bu, istemediğiniz, hiçbir işinize yarayan mesajlar almanıza neden olabiliyor. Gruptan ayrılmanız mümkün, ancak bunu yapmak zorunda kalmak bile bizce bir zaman kaybı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ben bu olanlara son vermek için ve zaman tüneli gibi bir saçmalık geldiği için facebook hesabımı kapattım.

Tüm maddeler doğru fakat Arkadaşımızın 1 sene önce ki durumumuzu yada bağlantımızı beğenmesi rahatsız edici değil aslıda. Sizinle ilgileniyor ve neler yaptığınıza bakıyor aynı görüşteyseniz beğeniyor.

Sen de yorum yaz