Facebook'da isimler kapış kapış gitti

Facebook'ta kendi ismine sahip olmak isteyenler siteye akın etti, 15 dakikada 500 bin isim alındı!

Facebook'da isimler kapış kapış gitti
Kullanıcı adı izdihamı esnasında Facebook ekibi her an tetikteydi.

Sizlere detaylarını daha önce duyurmuş olduğumuz, Facebook'un kullanıcı adı uygulaması beklendiği gibi büyük ilgi gördü. Facebook sitesinde Türkiye saati ile dün sabah 07.01 itibariyle adeta sanal bir izdiham yaşandı. Yüz binlerce kişi Facebook'taki isimlerini başkalarına kaptırmamak için siteye akın ettiler.

Sonuç; ilk 3 dakika içerisinde tam 200 bin kullanıcı adı kaydedildi. 15 dakika sonra ise bu rakam tam 500 bine ulaştı. Bu rakamlara göre, ilk üç dakika içerisinde her bir saniyede tam 1111 kullanıcı adı alındı. İlk 15 dakika boyunca ise saniyede 555 kullanıcı adı kaydedildi. 1 milyonuncu kullanıcı adı sadece 1 saat içerisinde kaydedilmişti bile. Gün sona ererken ise 3 milyon kişi Facebook kullanıcı adını almıştı.

Bu "önemli" olay için özel olarak hazırlanan Facebook ekibi ise siteyi an be an gözetim altında tuttu ve yoğun trafik nedeniyle herhangi bir teknik aksaklık çıkmaması için yoğun çaba harcadı. Facebook ekibi kazasız belasız atlatılan günün ardından ise özel bir kutlama yaptı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

İçkilerle felan kutlama yapmışlar. :) Birde dikkatimi çekti resmi büyüttüm hiç kız yok ofiste..

Facebook'tan nefret ediyorum :S ne anlarlar anlamis degilim....

haha bende son saniyeye kadar geri sayımı takip ettim geri sayım biter bitmez ismimi yazdım hönkk ismim alınmış yuh ya pes dedim karşımdaki kişi benden hızlıymış bende ismimi sonunda a harfi olacak şekilde aldım zaten soyadım da a harfiyle başlıyor :) ismimin anlamıda pek bozulmadı.

facebook.com/Savas.BoLuk

=P

gerçekten kutlamak lazım.

millet kafayı yemiş yaa...

myspace bunu yıllar önce yapmıştı zaten. ulen sırf balon site bu facebook.

çokta önemliydi sanki.

daha önce neden söylemediniz

O bir milyonluk isim alma sırasında kazasız belasız atlatmışlar ya hani...
İşte onu MS bile yapamazdı.
Helal olsun !!

Gerek yok almayacağım. Önce o berbat Arayüzü değiştirsinler. Bu konuda blogta acıklama yapmışlardı ve hala bir gelişme yok. Abuk subuk özellikler ile unutturacaklarını sanıyorlar heralde. Bu facebook mühendislerinin gerçekten kafası hiç çalışmıyor. Hiçbirşeyi adam gibi yaptıkları yok

başka işiniz yok sanki ya

ceo nun dediği gibi, bilgisayarı bırakın sokağa çıkın insan olun. diyaloglar kurun. faydalı işler yapın.

Hiç bir zaman kullanmayacağım bir web adresi. Ne diye uğraşayım ki....ilk çıktığı günden beri yaşananları gördükçe akıl ehliyeti konusunda sorunları çözemiyorlar...

Facebook düşmenlerı yorumlara sarılmış. Kendi sayfasını ifşa edecek medeni cesareti olmayanlar facebook'a neden sataşır acaba???

genelde beyinleri fazla gelişmemiş kişilerin uğrak yeri
He birde kro yuvası oldu artık

Salla gitsin işe yaramaz

işte fotodaki gibi bu kadar çaLışan kişi kazanır.. ya feysbuka katıLan boş boş 250 miLyon kişi ne kazanıyor

Hiç şaşırmamak lazım. Facebook amacı ve kullanışı farklı bir kaç siteden sadece birisi. Kullanıcı adı kapışmasıymış. Sanki adam o kullanıcı adının ona ait olduğunu kanıtlayabilecek durumda da kendi kullanıcı adını almak için uğraşıyor.

genelde beyinleri fazla gelişmemiş kişilerin uğrak yeri
He birde kro yuvası oldu artık

***

Aynen katılıyorum arkadaşım. Facebook'un bazı yeniliklere ihtiyacı var. İpsiz sapsız herkes giriyor. Engellemeler yetersiz.

Facebook düşmenlerı yorumlara sarılmış. Kendi sayfasını ifşa edecek medeni cesareti olmayanlar facebook'a neden sataşır acaba???

***

Benim görüşüm şu şekilde; bence Arkadaşların medeni cesareti olup olmamasıyla alakalı değil bu durum tamamen güvenlikten ötürü arkadaşlar eleştiriyor. İpsiz sapsız herkes giriyor. Hadi ondan vazgeçtim adamlar birde grup kuruyor. Facebook iyi amaçla yapıldı belki ama bazı kötü gruplar facebook'u iyi amaçlar için kullanmıyor buda bir gerçek. Facebook nasıl çözücek bilmiyorum ama bu sorunu çözmeli bence.

aptalca birşey. ne gerek var kullanıcı adına. zaten siteye üyeysen arama kısmına yaz adı soy adı arayacağın kişiyi bulmayı dene. almadım böyle bir kullanıcı adı ve alacağımda yok. myspace tarzı bir uygulama olmuş yada hi5.. facebook ne yaptığını bilmiyor. Önce o kafası çalışmayan facebook mühendisleri arayüzü düzeltsinler

Sanki Nüfus Memurluğu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir