Facebook'da "rastgele resim" sorunu!

Facebook'un bir bölümünde meydana gelen bu sorun, kafaları yine çok karıştırdı.

Facebook'da "rastgele resim" sorunu!
Bazı kullanıcılar, "sayfa"larına girdiklerinde rastgele resimlerle karşılaştılar

Facebook, sayfalar için Zaman Tüneli'ni geçtiğimiz günlerde kullanıma açtı. Ancak Zaman Tüneli'ndeki küçük bir hatanın, resimlerin rastgele değişmesine neden olduğu anlaşıldı. Üstelik değişen bu resimlerin sayfanın sahibine ait olmadığı ortaya çıktı.

Sorunu yaşayan kullanıcılar, Zaman Tüneli'ne dönüştürdükleri sayfalarına girdiklerinde, bazı resimlerinin ilgisiz resimlerle yer değiştirdiğini fark ettiler. Resimlerin kullanıcıyla tamamen ilgisiz olması ise gizlilik endişelerinin doğmasına neden oldu.

Facebook geliştirme takımı, geçtiğimiz hafta bu sorunu bulduklarını onayladı. Bir Facebook yetkilisi, hatanın diğer Zaman Tüneli uygulaması görsellerini çektiğini, kişisel profil fotoğraflarını almadığını söyledi. Sosyal ağa göre hata, gizlilik veya güvenlikle ilgili herhangi bir soruna açmıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Uzak durmak lazım bu meretten hem insanın vaktini alıyor fazla fazla hem de kişisel bilgilerin asla tam olarak güvende değil bir de üstüne üstlük bizim sırtımızdan para kazanıyorlar. Sildim kurtuldum ben size de tavsiye ederim. Sohbette beliniz agriyana kadar yazisacaginiza ve ya haber kaynaginda saatlerinizi öldüreceginize; esinizi dostunuzu alıp açık havada çay kahve icmeye sohbet etmeye gidin.

Evet bende zaman tüneli'ne geçtiğim zaman profil resimlerim yer değiştirdiğini fark etmiştim...

Zaman tüneli, başlı başına sorun zaten !

google plas kullanın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir