Facebook'dan yeni bir web sitesi

Facebook, yeni bir web sitesi altında sunmaya başladığı yepyeni hizmetini resmen kullanıma sundu!

Facebook'dan yeni bir web sitesi: Facebook Stories

Facebook, bir yandan düşen hisseleriyle uğraşırken, bir yandan yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Facebook'un bugün tanıttığı, kendi başına yeni bir web sitesi olan hizmeti ise Facebook Stories.

Stories, Facebook tarafından şöyle tanımlanıyor: "Facebook'un 950 milyondan fazla kişiden oluşan topluluğunun oluşurduğu olağanüstü, düşündürücü ve sıra dışı makaleleri ve fikirleri paylaşmanın bir yolu." Stories için her ay yeni bir tema sağlanıyor. Bu ayın teması ise "Hatırlamak".

Stories, kullanıcılar tarafından gönderilen içeriklerin yanında, ayın temasına bağlı olarak kitap ve müzik önerileri de gösteriyor. İşlevin sunduğu aylık podcast, The New Yorker dergisi arşivleri gibi ek hizmetler de var.

Facebook'un Stories ile amacının ne olduğunu kestirmek şu an zor görünüyor. Bakalım Stories, Facebook'un beklediği kullanıcı kitlesini toplayabilecek mi?

Facebook Stories'e www.facebookstories.com adresinden ulaşılabiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

facebook neden facebook oldu çünkü o çağın ihtiyaçlarını karşılayacak basit bir düşüncenin eseriydi, şimdi yeni girişimlerde bulunmak için daha kaotik daha karmaşık düşünüyorlar bu düşünce tarzı internet platformunda başarı getirmez.

Facebook daha çok egoist insanların kendini piyasada gösterme amaçlı kullandığı pazarlama kanalı. Egoist insanlar tükenmeyeceğine göre Facebook batmaz !

twitter dan çalmış

Facebookun şu an yapabileceği en iyi iş global e-ticarettir. 1 milyar potansiyel müşterisi olan bir e-ticaret sitesi öyle bir kazandırır ki var ya akıl hayal kaldıramaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir