@facebook devri resmen başlıyor!

Belki hemen @facebook uzantılı e-postanızı alamayacaksınız ama bu haber sizi de heyecanlandıracak!

  • Melik Arslan

Yeni Facebook e-posta servisi geçtiğimiz hafta sonunda, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi için de olsa çalışmaya başladı. Şu anda pek çok Facebook kullanıcısı bu hizmete erişemiyor ancak hizmetin çalışmaya başlaması, bekleyişin uzun sürmeyeceğinin sinyallerini veriyor.

Facebook'un e-postası diğer e-posta hizmetleri gibi olmayacak. Site bir sosyal ağ sitesi olduğu için bu servis daha çok bir sohbet aracı olacak. Yeni servis, e-posta aracılığıyla yapılan iletişim işlemini hızlandıracak.

Konuşma geçmişi ve sosyal gelen kutusu gibi özelliklerin bulunacağı yeni serviste kullanıcılar Google Instant Search'teki gibi istemediği mesajları ortaya çıkarabilecek. Bu servis şimdilik sadece sınırlı sayıda kişiye kullanılabilir durumda ama yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hizmet henüz pek çok kullanıcı ve ülke için aktif değil. Ama e-posta adresinizi almak için arada sırada Facebook'a giriş yapıp mesajlar bölümüne göz atmanızda yarar var. Her an bir yükseltme seçeneği görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Ben aldım bile...

ben yükselttim ve facebook epostam var.. facebook kullanıcı adıyla aynı isimde eposta veriyor

bu şanslı kullanıcılardan biriyim

Ben 3 günden bu yana kullanıyorum, açıkcası hayal kırıklığına uğradım. Çok kötü. İnşallah kısa sürede kullanıcılar için daha verimli ola bilecek bir e-mail hizmete sunulur.

ben aldim yeni mesajlar uygulamasi daha iyi gorunuyor...

Ben aylar öncesinden davetiye mi istemiştim, yaklaşık 3 hafta öncede gelen kutum açıldı, başarılı bir servis fakat dışarıdan e-mail alamıyorum...

beğenmedim ben bunu kullanıyorum şuan :(

yaklasik 2 haftadir bende aktif. ancak cok kullandigimi soyleyemicem. zaten sessiz sedasiz mesajlarin icine entegre oluyor. gorunum olarak cok degisim yok.

Ben aldım bile. Facebook geçenlerde bu mesajı yolladı bana. :D

Ben yeni mesajlara dolayısıyla @facebook.com uzantılı emaile ulaştım.Tek kelimeyle berbat.

ben yükselttim çok yararlı bir servis olmuş herkesin kullanmasını tavsiye ediyorum.

pekala facebook davetiyeleri gönderirken hangi kriterlere göre davetiye göndereceği kişileri belirliyor. Arkadaş listesinin kalabalıklığı mı? mesajlaşma trafiğine göre mi?
IT uzmanları ve bilişimcilere mi? örnekler çoğaltılabilir.

totalda listesinde 30 arkadaşa sahip olan benim gibi birinin davetiye alması en sona kalır diye düşünüyorum bu konuda umudumu yitirdim açıkçası.

banada dayatma yoluyla sundular :(, maille alakası yok chat ortamı gibi:(

ben kullanıyorum, çok güzel bir sistem olmuş, mesaj kısmından email gönderebiliyorsunuz, tabiki email adresinize mail geldiğinde oda mesaj kutunuzda oluyor. güzel ama çokda kullanılabilir olacağını tahmin etmiyorum.

Bende zamaninda davetiye istemistim gecenlerde aktif oldu bana gore onunde kat edecek cok yoluvar.
Email olarak profil adinizi veriyor.
Bunun gelismesi icin yeni kayitolan birine email adresi isterken sadece profil adi konmasini istiyebilir boylece hem mail hemde yeni uye alimi yapilmis olabilir.

Bende aldım ama pek bi değişiklik göremedim. Farklı bir sistem kullansa daha iyi olurdu sanki. Facebook mesajları ile aynı yerde olması hiç iyi olması.

heyecanlanmadın doğrusu :d

ben kulanıyorum hic de begenmedim degisik bisey yok sadece mesaj atar gibi mail ata biliyorusunuz.

ne bu chıp dergısı kanımızı supurdu babam her ay ewe almadan gelmez oldu

Gmail ve Hotmail'e rakip olamaz. Gereksiz bir uğraş. Mark yeni heyecanlar peşinde galiba. :)

bende çok önceden aktif oldu şu ana kadar bir yararını göremedim :D

Şuan kullanıyorum ve abidik gubudik gibi birşey. Gmail'in yanına koyuyorum da bu olayı çocuk işi kalıyor Gmail'in yanında :) gereksiz bir uğraş olmuş. Boyundan büyük işlere kalkışması da ayrı bir komedi Facebook için

Pek matah bulmadım. Klasik facebook mesajlaşma sisteminin içine eposta alma özelliği eklenmiş o kadar. Daha esnek, arşivlenebilen, klasör yada etiket düzeni ile istiflenebilen bir yapı beklerdim. Fotoğraf albümleri bile çok daha kullanışlı bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play