Facebook: Dilini tutamamak nelere yol açıyor?

Facebook'ta dilini tutamamak bakın nelere yol açıyor: Son dönemin en ciddi Facebook vukuatı burada.

  • Ümit Öncel
Facebook'a sızan bilgiler planları bozdu
Asker sır tutamayınca planlar değişti...

Facebook alışkanlıkları değiştiriyor. Pek çok kişi arkadaşlarıyla kendisiyle ilgili bilgileri paylaşmadan duramıyorlar. Bu Facebook bağımlılarının arasında yer alan bir asker ise İsrail'in stratejik planlarını yanlışlıkla alt üst etti.

İsrail ordusu Çarşamba günü bir saldırı hazırlığındaydı. Bu saldırıda görev alacak topçu birliğine mensup askerlerden biri cep telefonundan Facebook'a girdi ve durumunu şu şekilde güncelledi: "Çarşamba günü Qatanna'yı temizleyeceğiz. Perşembe günü evde olacağım". Mesajı gören diğer askerler hemen üst rütbeli komutanlarına haber verdiler ve komutanlar da bu bilginin yanlış ellere geçebileceği endişesi ile saldırıyı ertelemek zorunda kaldılar.

Sır tutamayan askerin, Facebook sayfasında saldırıya ait başka bilgiler de paylaştığı söyleniyor. Şu anda bilgi sızdırmak suçundan 10 gün hapis cezası almış olan asker ayrıca görevden de alındı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şaka gibi :D

buda birşeymi yaawww...!!! bizim milletimizde utanma diye birşey kalmamış...!!!

biraz önce facebook' ta "Türk Bayrağı" gurubunun sayfasındaki yorumlara bir baktımda, millet gerçek ismiyle terbiyesiz istekleri olanlar mesaj yazıp ilişki isteği koymuşlar...

sonra sırf garipsediğim için terbiyesiz istek yazan kızlardan birinin facebook sayfasına tıkladım ve gördüm ki millet hiç çekinmeden - utanmadan gerçek isimleriyle bu kızlara arkadaşlık isteği göndermişler ve diğer incelediklerimle beraber ortalama her kıza bu sayfalardan 300 erkek arkadaş olmuş ve aralarında hiç bayan yok...!!!

bence çok şaşırtıcı, YA SİZCE...!!!

kaygılarımla...

ohh iyi oldu ertelenmiş şimdi umarım haberi olmuşdur Qatanna'dakilerin.. bölgeyi terk ederler ya da savunma hazırlıkları yaparlar..

Böyle adamlara interneti kökten yasaklayacaksın. Evdeki olayları paylaşanlarıda.
Kapıyı açtık-el ele yatağa gittik
...
kaçamak yaşadık.

karısı görüyor ve boşanma davası misal.
daha neleri var.

facebook amacı dışına çıktı. tweetleseydi bu adam israilde dahada kötü durum yaşanırdı Allah bilir.

10 gün iyiymiş ya, bizde yap bakalım öyle birşey 10 seneden önce bitmez askerliğin... :)

Sen de yorum yaz