Facebook duvarınızı temizlemenin 3 yolu!

Facebook duvarınızın gereksiz şeylerle dolup taştığını düşünüyorsanız bu 3 eklentiyi kaçırmayın!

Facebook duvarınızı temiz bir hale getirin!
Nelerin gösterileceği seçiminize bağlı

Facebook Duvarı, dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınıza iletişim kurmanızı ve ne yaptıklarını görmenizi sağlayan oldukça güçlü bir araç. Peki duvarınız üzerinde daha çok denetime sahip olmak ister miydiniz? Bu kullanıcı script'leri ile Facebook duvarınızı basitleştirebilir ve daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Not: Bu üç kullanıcı script'i de Greasemonkey yoluyla Firefox'da çalışmaktadır. Google Chrome'da da çalışabilir.

1. Simplified Facebook

Simplified Facebook, siteye belirli güncellemeleri filtreleyebileceğiniz yeni bir kutu ekliyor. Bu sayede, beğenilenleri, yeni arkadaşlıkları, uygulamaları, bağlantıları ve fotoğrafları seçiminize bağlı olarak duvarınızdan uzak tutabiliyorsunuz.

Remove Right Column ve Better Facebook

2. Sağ sütunu kaldır

Önceki eklenti, ilgilenmediğiniz güncellemeleri duvarınızdan kaldırmanıza yardımcı olurken, bu eklenti duvar güncellemelerinize odaklanmanızı sağlıyor. Eklenti, 'dürtmeleri', etkinlikleri, 'Tanıyabileceğiniz kişiler' kutusunu giriş sayfanızı işgal eden diğer şeyleri kaldırıyor.

3. Better Facebook

Better Facebook, incelediğimiz script'ler arasında en gelişmiş olanı. Eklenti ile Facebook deneyiminizi daha karmaşık veya daha basit bir hale getirmek elinizde. Better Facebook ile güncellemeleri duvarınızdan gizleyebiliyor, istemediniğiz kutuları kaldırabiliyor ve güncellemeleri okunmuş olarak işaretleyebiliyor veya sessiz hale getirebiliyorsunuz.

Better Facebook hakkında daha fazla bilgiyi bu yazımızda bulacaksınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yada tek başına betterfacebook tüm özellikleri size sunar <3

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir