Facebook fena yakalandı!

Facebook'un resmi Android uygulaması, kimseye çaktırmadan yaptıklarıyla "pes" dedirtti!

Facebook fena yakalandı!

Norton'un Android sistemler için geliştirdiği Mobile Security yazılımında yer alan ve Android platformuna özel uygulamaların analizlerini içeren Mobile Insight veritabanında Facebook'un Android sürümü ile ilgili ciddi iddialar yer aldı. Mobile Insight analizinde Facebook'un Android yazılımının yüzlerce milyon kullanıcının önemli bir bölümünün telefon numaralarına ulaştığı ve bu veriyi Facebook sunucularına gönderdiği açıklamasına yer verildi. Dahası, sözü geçen işlemin gerçekleşmesi için Facebook'a kullanıcı adı ve şifre girmenin bile gerekmediği, sadece Facebook için Android yazılımının çalıştırılmasının yeterli olduğu ifade edildi.

Facebook ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada sözkonusu telefon numarası sızıntısının bir yazılım güncellemesi ile giderileceğini belirtirken, bu yolla elde edilen telefon numaralarının kullanılmadığı ve sunuculardan silindiğini açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Ben bunu bu haberden önce farkettim. Ancak nasıl sileceğimi bilmiyorum. Çaldılar bütün bilgilerimizi.

yazık onlara.. tabi facebook sildiğini söylediyse kesin silmiştir (!)

dandiroid olmus tam. birde iOs a laf atarlar.

@04 Tem 2013 13:47 androidle ilgisi yok sadece androiddeki face yazılımın inceledikleri için ortaya çıktı ios'taki yazılımda da olabilir. android ile ilgili değil bu sorun.

@04 Tem 2013 13:47 zekası kıt tek hücreli... olay android kaynaklı değil..

silinmişmiş bizde yedik facebok pardon facebook

KİMBİLİR BAŞKA DAHA KİMLER NELERİ AÇILIYORDUR...

Sanki çok önemli bilgileriniz var da...

android fanları konuya bekleniyor

@04 Tem 2013 14:59 ios fanıyım ama bunun androidle ilgisi yok. uygulamayla ilgisi var uygulama zaten izin istiyor ve izni onaylıyorsan yapacak bişey yok. Uyg. bu şekilde tasarlanımş zaten.

yüklerken zaten izin veriyosun ki: "telefonun durumunu ve kimliğini okuma"

@04 Tem 2013 15:04 ios sanki farklı,hepsi aynı göreve hizmet ediyo

Ancak Salaklar kendine acır.Hepiniz zeka özürlüsünüz.Ne olmuş telefon numaranıza abazanlar.Belki sizi bir bayan falan ararda abazanlığınız biter . Oğlum adamlar her bilginize sahip zaten Android miş Ihpone mus pehhhh.Elinizle tum fotoğrafları , hobilerinizi,arkadaş listenizi hepsini emanet etmişsiniz .Şimdi de ehvam yapıyorsunuz.Adam sizin yatak odanızda.hatta yatağınızda.Düşünmeyin silin hesapları hadi bakayım .. Yanlışsa yanlış deyin......

iOS yine daha üstün haha. Birde laf atarsınız dandroidler. Bir facebook unuz kalmıştı güvenli onunda book u çıkmış

la zaten kendimiz yazıyoruz doğrulamak için. nie bu kadar abartı oldu şimdi bu.

Niye bu kadar endişelisiniz ki? İnternet keşfedildiğinden beri adamları yediğimizden çıkardığımıza kadar her şeyimizi biliyor.

sayın ı phone kullanıcıları şu bariz bir gerçektir ki ı phone steve jobs öldükten sonra bitmiştir ölümünden sonra üretilen bütün ı phoneler alayı sorunlu çıkmıştır birde en son ki İOS7 rezaletinden sonra apple ında nokia gibi yavas yavas geride kalıp androidin altında adeta ezildiğini gördüm kendimce bu yüzden androidi eleştiren arkadaslar dönüp kendi kullanıcılarına baksınlar bir çok ıphone kullanıcısı İOS7 rezaletinden sonra tövbe ettiklerini görüyorum forumlarda:)))) sizi gidi markacılar sizii

@04 Tem 2013 19:31 Bence iOS 7 çok güzel Android iOS'u geçebilmesi için tek markadan ilerlemesi gerek

internete bir kere girdinizmi ,iz bırakmadan asla çıkamazssınız ve artık çok geçtir ah vah, keşke falan fayda etmez ! sonra drüst namuslu insanların bilgisini ele geçirse ne işine yararki adamların. yılan ,çiyan düşünsün, endişe etsin ,benim endişem yok son derece rahatım ! tikimde değil ,isterse 7 sülalemi bilsinler ! teknolojiyi seviyorum ve herzamanda kullanıcam rahatlıkla !

@04 Tem 2013 22:24 Klasik bir, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı. Ama ne acıdır ki, bana dokunmasın denilen yılan er yada geç dokunur. Bu sitedeki kimse rus istihbaratında çalışmıyorki eyvah bilgilerim çalınacak desin. Sorun insanlık onuru. Ticari bir şirket sırf ürünlerini kullanıyor diye kullanıcılarını köle olarak göremez, öyle davranamaz. Evlerde yangın söndürme firmalarının tavana bağladığı aparata güvenlik kamerası koyup, insanları izlemesini "güvenliğiniz için" demesi kadar saçma bir harekettir Facebook un yaptığı. Dedim gibi işin acı yönü ise, ben halimden memnunun diyen gönüllü köleler...

Facebook, Gmail, Google, Yahoomail, Hotmail vb. istihbarat bilgisi topladığından hiç şüpheniz olmasın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost