Facebook, haber kaynağını "dengeliyor"!

Facebook, giriş sayfasında sizi daha çok ilgilendirecek şeyler göstermek için yine düğmeye bastı!

Facebook, haber kaynağını "dengeliyor"

Bizim kadar kendisini de düşünen Facebook, yakın zamanda yaptığı güncellemelerle daha fazla reklam göstermeye başlamış, endişe verici bir cesaretle duygularımız üzerinde deneyler yapmıştı. Ancak sosyal ağın yaptığı en son değişiklikler, haber kaynağınıza gerçekten fayda edebilir.

Facebook, önem verdiğiniz arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafların, videoların, durum güncellemelerinin ve bağlantıların haber kaynağında daha yukarıda gösterileceğini söylüyor. Yapılan duyuruya göre bu değişiklik, "her birey için içerik dengesini tutturmaya" çalışıyor.

Bugün yapılan değişikliklerden bir başkası, aynı kaynaktan paylaşılan birden fazla gönderiye getirilen kısıtlamaları da gevşetiyor. Bu sayede kullanıcı, haber kaynağının tamamını okuyup bitirdiğinde daha fazla gönderi görebiliyor. Son olarak arkadaşlarımızın diğer gönderilere yaptığı yorumları ve beğenmeleri daha az göreceğimiz, bu tür öğelerin direkt gönderilerden ve sayfaların paylaştığı gönderilerden daha altta gösterileceği söyleniyor.

Facebook'un "ilgilendiğimiz içerikleri bize göstermeyi" amaçlayan yeni güncellemesi, umarız öncekilerine göre daha başarılı olur ve bu kez hedefine ulaşır.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Desenize daha çok bilgi çalıp reklamcılara satmak için kolları sıvadı :)))

Şu Facebook sadece oyun bildirimlerini ayrı bir yere koysun başka hiç bir şeye gerek yok zaten.

nefret ediyorum bu tür özelliklerden, şansa bala açtığım zamanlarda beğendim bir iki resim video yüzünden diğerlerini alt veya üstte getirmeye çalışıyor abicim biz 7/24 millet ne paylaşmış diye takip etmiyoruz doğru sonuca ulaşsın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost