Facebook haber kaynağının tasarımını yeniledi

Facebook, haber kaynağının tasarımını yine değiştirdi! Ama siz değişikliği fark etmeyebilirsiniz...

Facebook, haber kaynağının tasarımını yeniledi

Facebook, mobildeki tasarımı örnek alan yeni haber kaynağını ortaya çıkardı. Sosyal devin yeni haber kaynağı görünümü, sayfanın mobil ve masaüstü sürümlerini benzer bir görünüme kavuşturuyor. Yeni görünümde haber öğeleri, daha büyük resimlere sahipler ve kendi kutularıyla diğerlerinden ayrılıyorlar.

Facebook, benzer bir tasarımı geçen sene de denemişti, ancak kullanıcılardan gelen tepkiler nedeniyle onu geri almıştı. Şimdi ise aynı tasarım tekrar hayata geçmiş bulunuyor. Ancak bu kez sohbetin yeri değiştirilmemiş, sohbet kutusu alıştığımız gibi yine sağ tarafta yer alıyor.

Facebook, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada değişikliklerin sadece görsel olduğunu, içeriklerin sıralanmasını değiştirmediğini söylüyor. Aslında değişikliklerin yeteri kadar geniş olmadığını söylemek mümkün, ancak şu da bir gerçek ki, 1.19 milyar kullanıcısı olan bir sosyal ağ, yavaş hareket etmek zorunda.

Bu arada sosyal ağın Creative Labs bölümünün daha cesur hamleler yaptığını ve ilk ürünü Paper'ı ortaya çıkardığını da hatırlatalım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

E hani ben de yeni tasarıma geçme için sıraya girmiştim daha olmadı yavaş yavaş mı bir kısım kullanıcıya entegre etmeye çalıyorlar hani çok tepki gelirse geri çekip revizyona ederiz diye.

Facebook yakinda bayrakları indirecek nasil MSN indirdiyse ama MSN kadar dayanamicak facebook zor bir yola girdi ergenler başka yere kacinca kapilarina kilit vururlar.

@07 Mar 2014 21:23 Çok ezbercisiniz, biri bir şey dedi ya(Facebook ölecek) arkasından gidin bakalım. Kaç milyar dolarlık şirket zamanında MSN battı diye Facebook'ta mı hemen batacak?

Şimdiye uzay mekiği yapılmıştı be. 1 yıl oldu hala yeni tasarıma geçemedi. Madem yeni tasarıma geçmene daha 1 yıl var ne diye çıkıp 1 yıl önceden duyurup "yakında" herkesin kullanımına açılacak diyorsun.

Twitter ve Tumblr en iyisi, Facebook bitti artık...

Bende 1 aydan beri yeni tasarım haber kaynağı var.

@08 Mar 2014 11:08. Yaa sayfa ilerliyormuydu sizde haber kaynagında sayfa ilerlemiyor bizde 2haftadır paylaşım olmuyor begenme olmuyor arayamıyoruz hata veriyor 13mart carsambayı persembeye bağlayan gece gitti sorunu yapmaya başladı 1hafta sonraki çarşamba geldi cuma yine cumartesıye bağlayan gece sorunu yapmaya başladı cumayı bekliyoruz sorunun geçmesi için

Annemin Böle Oldu Ama Benim Olmadı :(

iPad'den screenshot alınmış. :D

bundan eskiye dönemiyoz mu ya

çoktan beridir yeni tasarımı kullanıyorum ve çok beğeniyorum

hiç güzel değil ve bize sormadan sayfa değişiyor.ekran kullanımı daha küçülmüş ve çoğu oyun oynanamıyor.oyundayken ekranın sağ tarafı görünmüyor.yani hiç güzel değil...

biz nasıl geçicez bu yeni tasarıma yardım edin. _?

Dün Bendede Böle Oldu :) Ve Facebook Gerçekten Tasarım Konusunu Güzelleştirmiş , Facebook'ta Güzelleştirmeler Yapıyor :) İlk Zamanlarda Zaman Tüneli Çok Kötüydü Sonra Facebook Onu Eskisi Gibi Yaptı Tabi Eskisinden Çok Daha Güzel Oldu :)

eski tasarıma nasıl geri döneceğiz

Aynen annemin olmadı benimki oldu şimdilik

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir