Facebook hangi siteyi satın alıyor?

Facebook yeni adımlar atmaya devam ediyor: Dev sosyal ağ çok önemli bir hamle yapmak için hazır...

FriendFeed de Facebook'a katılıyor!
FriendFeed yakında Facebook'un...

Sosyalleşme ağlarının şuan 1 numarası olarak bilinen Facebook, henüz büyüme aşamasındaki başka bir ağı, FriendFeed'i satın alıyor. Bunun yanı sıra bir grup eski Google çalışanı da Facebook bünyesine girmiş oluyor.

FriendFeed, kullanıcıların farklı blog ve ağlardan buldukları içerikleri paylaşabildiği, Twitter'dan daha ufak çaplı bir sosyal paylaşım ağı. Geçen sene Facebook FriendFeed'i 500 milyon dolara satın almak istemişti.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamaya göre FriendFeed takımının yaptığı çalışmaya hayran kaldığı, hem basit hem de seçkin olan uygulamalara imza attığını ifade ettiği anlaşılıyor. Birkaç ay boyunca Facebook ve FriendFeed arasındaki iletişim meyvelerini veriyor. Ve görülen o ki çalışanlar birbirlerini aynı bedenin farklı kesimleri gibi görüyorlar.

İki firma arasında arabulucu olarak Matt Cohler'a büyük bir çaba düşmüşe benziyor. Facebook yönetim kurulu üyesi Cohler geçen sene FriendFeed'e mali destek sağlayanlardandı. Ayrıca FriendFeed ortaklarından Bret Taylar diğer firmalarla temas halinde olduklarını yalanladı.

250 milyon kayıtlı kullanıcısı ile büyümeyi sürdüren Facebook 2009 yılının sonlarına doğru 500 milyon dolarlık kâr elde etmeye çalışıyor.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook batmamak ve gündemden düşmemek adına her türlü fedakarlığı yapacak gibi görünüyor.

Batmak?Facebook...birkere kimse girmese 70milyon üyeleri var banko.Adamlar deli gibi kar ederken ne batması ya.

Aynen katılıyorum. Üyesi çok ne batması ya!!!.....

250 milyon kullanıcının en az %20 lik oyunlardan dolayı sahte kullanıcı en basiti friends for sale için benim bile 7 tane kullanıcı hesabım var para kazanmak için... ve hesabını kapatmak isteyenlerin sadece hesabı donduruluyor ki buda az bi rakama tekabül etmiyor.

Facebook popülerdir, kendi potansiyelini oluşturmuştur. İsteyen karşısına çıkarsın bir site görelim :)

2-3 yıl sonra baska bişi çıkar söner fakebuke

Fakebuke değil Facebook arkadaşım, ayrıca 2-3 yıl sonraya öylesine bir site çıkacağını zannetmiyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir