Facebook: Herkes hemen "arkadaşınız" olmasın

Yakın bir zamanda Facebook'ta yaptıklarınız her arkadaşınız tarafından görülebilir olmayacak...

  • Halil Mollaoğlu
Facebook: Herkes hemen "arkadaşınız" olmasın
Facebook: Artık arkadaşlar arasında seviye farkı uygulanabilecek.

Facebook kullanıcıları ilerleyen zamanlarda kimlerin hangi kişisel profil bilgisine erişebileceğine karar verebilecekler.

Doğal olarak artık her iş arkadaşınız geçen hafta gittiğiniz parti veya edindiğiniz kız arkadaş hakkında hemen bilgi sahibi olamayacak. Fakat yakın arkadaşlarınızın bu tip olaylardan anında haberi olabilecek. Ayrıca resim paylaşımı sırasında doğrudan kimin bu resimleri görüp göremeyeceğine karar verebileceksiniz: Bu zincir "tüm arkadaşlarım ve onların arkadaşları" ve "ailem" den "sadece ben" seçeneğine kadar indirgenebiliyor. Hatta bu kuralların istisnaları bile kişisel olarak ayarlanabiliyor.

Bunların dışında ilerleyen haftalarda kullanıcıların chat yapabilecekleri ICQ benzeri bir hızlı-mesajlaşma aracı da entegre edilecek. Fakat bu araç yüksek bir ihtimalle diğer hızlı-mesajlaşma araçları ile uyumlu olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Nafile çırpınışlar... Facebook ömrünü tamamladı...

Başından beri Facebook'a ısınamamıştım.Bana göre,belki çok abartılı bir tanımlama olacak ama, teşhircilere ve röntgencilere gün doğurtan bir yapıya sahip. Artısı ve eksisi için yazacak çok şey olabilir ancak işin özü bu.Başlangıçtaki amaç artık arka planda kalmış ve kantarın topu tamamen kaçmış durumda özel kalması gereken her bir şey ortaya dökülü durumda.

Teknoloji de en üst düzeyde ileri görüşlüyüm. Arkadaş iletişiminde geri kafalıyım En iyi iletişim yüz yüze olandır. Bu yüzden hiçbir anında chat programı kullanmıyorum, veya bir site. Teknoloji gerektiği kadar kullanılan şeydir. İnternet'ten haber almak, e_devlet, bilet almak, fatura yatırmak, birşeyler satın almak vb. yararları saymakla bitmez fakat kötü tarafı da herşeyde olduğu gibi var.

facebookta arkadaş listesi neden gizlenmiyo,buna bi çözüm yokmu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play