Facebook hesapları için özel mezarlık!

Facebook sadece canlıların değil, ölülerin de hizmetinde: İşte ölen üyelere özel Facebook muamelesi.

  • Ali Güngör
Facebook hesabında ölümden sonrası...
Facebook hesapları kalan yakınlar için hatıra olarak saklanacak

Facebook blog'da Max Kelly tarafından yapılan resmi açıklamada bir Facebook profiline, sahibi vefat ettikten sonra ne olacağı sorusunu yanıtladı. Açıklamaya göre dostları ve yakınları profilin duvarına hatıra mesajları bırakmayı sürdürebilecek.

Facebook'un son hizmeti vefat edenlerin hesaplarını bir anı olarak saklaması. Bir hesap hatırat olarak saklandığında gizlilik seviyesi sadece arkadaşlarının profili görmesine imkan tanıyacak şekilde değiştiriliyor. Bağlantı bilgileri ve durum güncellemeleri çıkartılıyor. Bu hesaba kimse kullanıcı girişi yapamıyor.

Facebook üzerindeki hayran veya hatıra amaçlı açılan sayfalarda bir değişiklik yok. Bu değişiklik sadece kullanıcının hesabını ilgilendiriyor. Bu açıklamalarda duvara mesaj bırakılabileceği belirtilmekle birlikte, galerideki fotoğrafların altına yorum düşülüp düşülemeyeceğinden bahsedilmemiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence profil sahibi ölmeden önce hesabının iptal edebileceği şekilde ayarlanabilir olmalı yani hesap belirli sürelerle dondurulmalı giriş yapıldıkça işlev görmeli

Ölenlerden önce sahte hesapları düşünsünler.

Öldüğünü nereden bilecekler

öbür taraftan baglanıp okurlar

boş işler bunlar

ölenleri nasıl bileceklermişki,"hııı bu adam çoktandır yok,kesin ölmüştür" mü diyecekler :)

Herhalde ilk uygulamaya Münevver Karabulut için denerler.

Ölen kişiyi yakınları bildirecek tabii ki öldü diye... Yoksa facebook müneccim mi?
Hatıra defteri ilginç fikir. Herkesin dostuna saygı mesajları bırakabileceği bi ortam iyi olabilir ama meftunun ardından yapılabilecek hakaretleri kim temizleyecek. Hesaba kimse giremeyecekse?

Sen de yorum yaz