Facebook ve Intel işlemcinizi istiyor...

Intel ve Facebook bir araya geldi, işlemcinizin kullanılmayan gücüne göz dikti. Hem de insanlık için

Nasıl kullanılıyor?

Nasıl kullanılıyor?
Facebook ve Intel işbirliği kullanıcılara güveniyor

Bu projeye katılırsanız şu an beta aşamasında olan uygulamada üç farklı projeden birini seçerek destek verebiliyorsunuz: tıbbi bir proje olan Rosetta@home; iklim üzerine olan Climateprediction.net; Afrika'nın sağlık ve çevre sorunlarını çözmeyi amaçlayan Africa@home.

Intel pazarlama müdürü Deborah Conrad "Sadece bu uygulamayı çalıştırarak dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesinde araştırmacılara yardım edebilirsiniz" diyor. Bu arada bilgisayarınızı gece gündüz açık bırakmak gibi bir şeye gerek olmadığını, normal gündelik kullanımınızın gayet yeterli olacağını da belirtelim. Proje kesinlikle kullanıcıları yormayacak, bilgisayarı yavaşlatmayacak şekilde tasarlanmış. İşlemci gücünü çok kullanırsanız işiniz bitene kadar kendisini boşa alarak sisteminize ek yük bindirmeyecek kadar düşünceli bir uygulama.

Buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bi işin içinde intel varsa ben yokum

Intele ne kadar güvenilir ben de şüpheliyim doğrusu.

ADSL kota aşım ücretini de ödeyecekler mi?

benim işlemcim AMD. ben katılamam heralde işi intel yürütüyorsa :D

füze sistemlerinin tasariminda kullanmamalarının garantisi ne ?

Bilgisayarları yavaşlatmayacak ama ısısını bayağı bir derece artıracaktır tahminim. Boşta duran işlemciyle tam kapasite çalışan işlemci ısıları arasında fark oluşuyor. Kışın hem insanlığa hemde evin ısınmasına katkıda bulunmak daha mantıklı göründü bana.

boş işler..

Hiç işim olmaz. Intel kendisi yapsın süper bir bilgisayar IBM gibi kullansın. Ama derse senin P4 3.2 GHz işlemcini ücretsiz Core Duo II yapacağız o zman olur. :D

intel hadı neysede facebook gıbı kısısel bılgı canavarına guvenıp katkıda bulunamam...ayrıca ıntel cok ıstıyosa kendı hızmet etsın dunyanın ıslemcı pıyasasını yonlendırıyolar benım 300 500 mhz me goz dıktıler :D

www.worldcommunitygrid.org adresinden bu tarzda projelere katkıda bulunabilirsiniz. Aids, cocuk felci, temiz enerji vs benzeri projelerden destek vermek istediğinizi secebilir, sitenin birçok değişik özelliğini kullanarak boşta duran bilgisayarınızı bir işe yaratabilirsiniz.

Sistemin arkasında IBM var, kimse füze sistemi tasarlamıyor, tamamen güvenilir..
/dj

dünyanın sorunu bitmezki hangisine el atalım : )

boşda kalan işlemci gücünden fedakarlık ederken aynı zamanda boşta duran sisteme işlem yaptırdığınız için elektirik faturası olarak size geri dönüyor üstüne üstlük bahsedilen insallık için yapılan şeylerde size ücretsiz olarak sunulmuyor değilmi... (G3.TR)

en pahalı bilgisayar parçaları alıp sadece msn ve faceebok kullanan insanlar bu projeye destek vermeli.

intel kendisi yardım etsin diyen arkadaşlar, ibm ve intel zaten ürettikleri süper bilgisayarlarla bu çalışmalara destek veriyorlar.
http://www.gridrepublic.org/index.php?page=stats
buradan vendor listesine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

bulunabilirsiniz. Aids, cocuk felci, temiz enerji vs benzeri projelerden destek vermek istediğinizi secebilir, sitenin birçok değişik özelliğini kullanarak boşta duran bilgisayarınızı bir işe yaratabilirsiniz.

Sistemin arkasında IBM var, kimse füze sistemi tasarlamıyor, tamamen güvenilir..
/dj

sen ayakta uyu saf IBM kimin malı intel neyse IBM de o

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir