Facebook ışınlanma cihazı inşa edecek!

Facebook, ışınlanma cihazı için ilk adımını attı! Ama bu cihaz, düşündüğünüz gibi olmayacak...

  • Onur Seven
Facebook ışınlanma cihazı inşa edecek!

Işınlanma henüz sadece bilgim kurgu alemi için geçerli olsa da Facebook'un da bir teleportasyon (teleportation) cihazı üzerine çalıştığı konuşuluyor.

Business Insider'dan Mike Schroepfer, sosyal medya devinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde etkili bir ışınlanma cihazı inşa etmeyi planladığını söyledi. Schroepfer "Facebook coğrafi sınır tanımaksızın, insanların istedikleri yerde olmasını sağlayan bir cihaz üretmeyi planlıyor" dedi.

Ancak bu, tabii ki insanları fiziksel olarak evrenin bir başka konumuna taşıyacak bir teleportasyon cihazı olmayacak. Bunun yerine insanların zihinlerini ve duygularını aldatmak için yeterince gelişmiş özelliklere sahip bir simülasyon oluşturulacak.

Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) bu tür cihazların geliştirilmesi yolunda atılmış önemli bir ilk adım olarak gösterilebilir. Facebook mevcut teknloljiyi daha da geliştirerek insanları daha önce hiç sunulmamış deneyimlerle tanıştırmayı hedefliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ben bunu düşünmüştüm teklif gönderdim kabul ettiler ama bak şimdi ne oldu

matrix de nasıl gidiyorlar ama facebook kırmızı ve mavi haplarıda yapsın tam olur o zaman :))

Gelmedi değil aklıma işte elimizden tutan yok ki :)

Mavi hap facebook kırmızı rica edeyim

zaten 20 firma tarafından çıkarılacak olan yani artık yeni birşey olmayan sanal gerçeklik cihazını ışınlanma cihazı olarak lanse edecek kadar saçmalayacak derecede zıvanadan çıkmak!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play