Facebook kullanıcı hesaplarını temizleyecek

Facebook hesaplarında büyük bir temizlik başlıyor! Bakın sosyal ağ devi kimleri defterden silecek...

  • Ali Güngör
Facebook dolandırıcılığa karşı
Son zamanlarda artan tehlike yetkilileri harekete geçirdi

Daha önce yaptığımız Facebook dolandırıcılığı haberinde yer verdiğimiz olay, Facebook'u da rahatsız etti ve sosyal ağ devi buna karşı önlem almaya karar verdi.

Facebook blog'unda "Yakın zamanda sitede yer alan dolandırıcılık vakalarında artış fark ettik. Sahte hesaplar oluşturan siteler tarafından, kullanıcıların hesaplarına girmekte kullandığı bilgiler çalınıyor. Daha sonra bu insanların arkadaşlarından para isteniyor" şeklinde durum özetlendi.

Facebook'tan Alok Menghrajani "Bu tür tuzaklara düşen insan sayısı düşük olsa da her türlü güvenlik riskine önem veriyoruz. Dolandırıcılıkla mücadele etmek için çabalarımızı arttırıyoruz." dedi.

Gerketiğinde polise bile haber veriliyor!

Site yönetimi güvenliği arttırıyor ve gerektiğinde polise de haber veriyor. Durumu Menghrajani şöyle açıklıyor "Bu özel dolandırıcılığa karşı otomatik sistemlerimizi daha etkili olacak şekilde geliştirdik ve metotlar değiştikçe buna karşı önlemlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Aynı zamanda güvenlik ekibimiz polisle, e-posta servis sağlayıcılarla ve endüstriden uzmanlarla suçluları tespit etmek ve yakalamak için çalışıyoruz. Para transferlerinin gerçekleştirildiği Western Union da bu konuda polisle birlikte çalışıyor ve durumu inceliyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

simdi de facebook'un icindeki FARM VILLE oyununa sansur gelmis diye duydum dogrumu acaba,ben giriyoum ama,dns im tr degil giremeyen varmi?

Onu bilmem de spammerlardan bıktım usandım grup açıyorum kirletiyorlar hepsini şikayet ediyorum ama Facebook team hiçbirşeyi takmıyor ne +18 video ne bişey....

Kime çalışıyorlar bilmem ki....

Sapıkca guruplar ile profilleri ne zaman görecekmişler....

evet myspace,lastfm den sonra farmville de yasaklandı :(

he he he face book ta aynı netlog gibi kadın kılığında erkek doldu baş edemediler tabi ya ses çıkarmıyacaklar yada siteyi kökten temizliycekler ama bana kalırsa youtubenin başına gelen face in başınada gelcek gözüküyor sanal özgürlük kalmadı bilginize şuanda yazı yadığınız klavyenin bile markası adamların elindedir nedenmi
geçen bir yerde okudum pc ye usb den bağlı olan kameralara da girip seni görüyorlarmış valla aklım almadı ama nerden nasıl giriyorlar çözemedim belki bilen varsa bir kaç ziyaret yapak :D

Sen de yorum yaz