Facebook kullanıcı sayısıyla göz kamaştırıyor

Facebook, blog sayfasında yer alan mesajda ulaştığı inanılmaz kullanıcı sayısı için teşekkür ediyor.

  • Selim Öztürk
Facebook 100 milyon kullanıcıya ulaştı
Facebook, 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşarak ulaşılması güç bir rekora imza attı.

Dünyanın en çok ziyaret edilen web sayfalarının arasında yer alan Facebook, 100 milyon kayıtlı kullanıcı sınırını aşarak yeni ve kırılması güç bir rekor kırdı.

Facebook'un CEO'su olan Mark Zuckerberg, bu konuda yaptığı açıklamada alınan bu sonucun Facebook'un doğru yolda olduğunu gösterdiğini ifade ederek bu başarı için kullanıcılarına teşekkür etti.

Zuckerberg açıklamasına şu şekilde devam etti: "Biz vaktimizin büyük bir kısmını internette geçiriyoruz; çünkü kullanıcılarımıza en iyi hizmeti ulaştırmak istiyoruz. Kısa sürede Facebook'un buralara gelmesi için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz."

İnternet araştırma şirketi comScore'dan yapılan açıklamaya göre de sadece Haziran ayı itibariyle Facebook'un 130 milyon sayfa gösterimine ulaştığı belirtildi. Bu rakam bile aslında Facebook'un büyük başarısını yeteri kadar gösteriyor.

Yine de bu büyük başarı zaman zaman sitedeki açıklar nedeniyle gölgelenebiliyor. Son açık hakkında ayrıntılı bir haberi burada bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Gerçekten ulaşılmazsı zor bir rakam. Ama 100 milyon arasından kaç kişi aktif kullanıcı oda önemli. Kimileri bir kere üye oluyor bir daha uğramıyor siteye.

EEE başarı başarıyı çekiyor.

Profillerden arkadaşının arkadaşlarını görmen ve kendine eklemen hayli kullanıcı çekiyor olsa gerek.Sağlam yazılım ve eklentileride cabası...

zaten amele kaynıyor, hiç hazzetmedim şu fesbuktan :)

ve de artık Türkçe!

Facebook çok boş bir şey elimde olsa facebook'a benzer siteleri hemen hacklerim...İnsanlar çok boş şeylerle zamanlarını öldürüyorlar.Facebok da neymiş.

GEREKSİZ bir site!!!!ama adamlar yapmış işte...

Ya arkadaslar diyor facebook al facebook al.Ya oraya kekolar uye oluyor.Herkes ustune alinmasin.Ne sacma bise zaman kaybindan baska bise deil!Yani sonucta kendi arkilerini ekliyip resimlerine bakiyorsun.Baskasiyla tanismak istiyosan orasi bunun yeri degil.

EDİNDİĞİM TECRÜBELERDEN YOLA ÇIKARAK LİVE SPACES ALTYAPI VE ESNEKLİK OLARAK FEYSBUK TAN DAHA İYİ DİYORUM.

Sanal Hayatın yanlışı:

FACEBOOK!

Doğru ve amacına uygun kullanıldığı sürece bence 10 numara 5 yıldız site..

Doğru ve amacına uygun kullanıldığı sürece bence 10 numara 5 yıldız site..

sanalın en gereksiz sitesi... zaman kaybından başka bişi değil

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play