Facebook kendi kuralını kendi çiğnedi!

Facebook, kendi koyduğu kullanım kuralını yine kendi çiğnedi. Peki ama ne için?

Facebook'un konu ile ilgili savunması

Üzerinden fazla zaman geçmeden Facebook kendi Kullanım Koşulları ile çelişen konu ilgili açıklamada bulundu.

" ABD kanunları ile ters düşmemek için yakın zamanda Kullanım Koşulları altındaki maddelerin tekrar gözden geçirileceğini bildirmek isteriz. İran'da gösteriler devam etmekte ve biz İranlı kullanıcıların aralarında iletişim kurmak için Facebook'u kullanmasına izin veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Fakat bu kullanıcılar sitede ticari işlere karışırsa erişimlerini engellemek zorunda kalacağız. Kurallarımızın daha açık olması için Kullanım Koşullarını daha belirgin ifadelerle yenileyeceğiz."

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Çıkarlar söz konusu olunca yapmıyacakları yok....

İran sınırları dışında yaşayanları kast etmiş olabilirler.Ancak pasaportuda halen İran ın vatandaşı olanlar ne yapıyor bilinmiyor. Hani böyle yerler pasaport numaranızıda yazınız diyor mu a da bilinmiyor....

iranlıları kukla etmek ve avuçlarında oynatmak için kolları sıvamışlar anlaşılan...istedikleri gruba evet istediklerine evet derken hiç uğraşmadan iran hakkında sayısız bilgi ve özel şeyler avucunun içine kadar gelecek...arasan bulunmaz böyle fırsat..

farsça olmasında bir sorun yok, sadece irandan yapılan erişimleri engellesinler.

btk kapatsın giremezler diyicem ama ztünel ne güne duruyor gibi bir cevap alacagım için hiç bişi demiyorum

İran seçimden sonra resmen karıştırılıyor. İran'a yönelik farça birçok site hazırlanıyor, Facebook gibi büyük siteler farsça desteği sağlıyor, devrimin gerçekleşebilmesi için batı gizli servisleri ellerinden geleni yapıyor.

Amerikan devleti baskı yapmıştır iran bağlantısını aç diye
açsın ki mevcut iran yönetimini zor durumda bıraksın.
kapalı tutsa iran yönetimini suçladığı sansürü kendi uygulamış olacak hemde iranın facebooka karşı alacağı kapatma kararına da böylece gerek kalmamış olacak.

İran düşünsün bunu biz niye düşünelim

3. You will not use Facebook if you are located in a country embargoed by the U.S., ora re on the U.S. Treasury Department's liste of Specially Designated Nationals.

Böyle saçma bir uygulama görmedim nası gözmden kaçmış ilginç
Bu resmen ayrımcılık ve ırkçı bir hareket , yazık ...

elinize patates alin konusun eyer irkcisaniz konusmaz sizle eyer irkci deyilseniz de konusmaz sizle peki neden cünkü facebooka üye deyilsin

5si unutmayi

5. facebooka üye olmadan üye olamasiniz

yani facebooka üye olmalisiniz üye olmak icine eyer üye deyilseniz üye olamasiniz, ama üye olamasniz cünkü üye olmak icin üye olmaniz gerekiyor cok mantakli bir kural bu

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Facebook'un konu ile ilgili savunması
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir