Facebook Lite, Asya'ya geldi!

Facebook'un az veri tüketen an hafif hali Facebook Lite, Android'e geldi!

Facebook Lite, Asya'ya geldi!

Facebook'u Güney Doğu Asya, Afrika ve Hindistan'da sıkça rastlanan zayıf mobil ağlarda kullanmak, sıkıntılı bir deneyim. Bu sorunu çözmek isteyen sosyal dev, Android uygulamasının düşük çözünürlüklü, temel bir sürümünü Asya için duyurdu.

Facebook Lite, sosyal ağı dünyanın gelişmekte olan bölgelerinde kullananlara yönelik tasarlanmış, hafif bir uygulama. Video, yakındaki arkadaşlar gibi veri tüketen işlevleri sunmayan Facebook Lite, bu özelliklerden fedakarlık edenlere hızlı, akıcı bir deneyim sunuyor. 1MB'tan küçük uygulama, haber kaynağı, durum güncellemeleri, fotoğraflar, uyarılar ve diğer birçok işlevi destekliyor.

Bugün Asya'ya sunulan uygulama, Latin Amerika, Afrika ve Avrupa'nın belirli bölgelerine "önümüzdeki haftalarda" gelecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

blackmarttan indirdim gayet güzel hızlı.bildirim özeliğide var

valla bana yeter 150 mb yer kaplıyor be arkadaş, sanki çok lazım facebook uygulaması.. messenger da ayrı bir saçmalık, facebook lite deneme imkanım olsun hemen kurcam

Test ettim, arka planda 5 Mb, kullanırken 10 Mb, Sohbet ederken 15 Mb RAM kullanıyor bu açıdan müthiş olmuş. Hep neden WhatsApp gibi bir uygulama yapmıyorlar diyordum, şimdi WhatsApp ondan ağır oldu :-) (39 Mb RAM kullanıyor).

yükledim ancak stabil çalışmıyor..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir