Facebook Lite: Facebook'tan yeni site mi?

Facebook'un giderek karmaşık bir hal aldığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse Facebook Lite'a buyurun...

Facebook Lite: Facebook'tan yeni site mi?
Facebook Lite: Facebook bir Twitter rakibi mi geliştiriyor?

Sosyal network ağı Facebook, platformunun sadeleştirilmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. "Facebook Lite" ismindeki sürüm, sadece temel fonksiyonlar sunacak ve Twitter akımını andıracak.

Haberin kaynağı mashup.com. Facebook Lite kullanıcının son durum güncellemesini ve diğer arkadaşlarının/tanıdıklarının güncellemelerini gösteriyor. Sayfanın sol tarafında Wall, Info, Friends ve Photos & Videos ismindeki dört farklı kategoriye geçiş yapılabiliyor. Şimdilik daha fazla özellik sunulmuyor.

Sayfa şu an için kapalı bir test aşamasında bulunuyor. Dedikodulara göre Facebook bu yeni hizmetiyle gittikçe büyüyen Twitter'a gözdağı vermek istiyor. Facebook, Lite sürümünde kullandığı basit tasarım ve temel fonksiyonlarla mikro-blog hizmeti Twitter'ın kalıbını kopyalamış oluyor.

Facebook'un bu yeni hizmeti ne zaman başlatacağı ve testin daha geniş bir kitleyle yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

artık öyle sıkıldım ki şu face in anasayfasından nokia 5800 ımla facebook imi var onunla giriyorum siteye artık...

Facebook artık saçmalıyor. Facebook mühendislerinin kafalarının çalıştığına inanmıyorum. Anasayfa sırf video yığıntısı. Duvar özellikleri haber akışları ile herşey ile içiçe bir yığıntı sürüsü. Son yapılan Arama daki değişiklikler ise cabası. Kısacası facebook, yenilik yapacağım diye herşeyi berbat ediyor. Yakındır hesabı silmem. Eski tadı yok ettiler

facebook amacından saptı zaten millet oyun oynuyo video izliyo falan filan eski arkadaşlarını ekleyenlerin kaçı facebook üzerinden birbiriyle konuşuyor sadece eklemekle yetiniyorlar.sosyal olarak kız tavlamaktan daha ötesini göremedim.çok ilginç bir oluşum facebook.hele saçma sapan test olayı yokmu hayran olma ve gruba katılmayı hiç saymıyorum.sırf video için giriyodum face e artık myspace de izliyorum videoları hem daha güzel herkesin ekledikleri videoları gösteriyor.sanatçılara özel sayfalarda güzel sanatçılar reklamlarını myspace den yapabiliyor :))

ya artık facebook nedirki artık bir sürü şey vaaaarr

facebook amacından saptı diyen arkadaş "tek bir tıklamayla" o test saçmalıkları dediği gönderilerin sahibi arkadaşının anasayfa haberlerini gösterilmeyeceğini bilmiyorsa "cahil",

yok, bildiği halde sırf merakından o ayara müdehale etmeyip de gelip burda ahkam kesiyorsa da "art niyetli"

her halükarda boş bir yorum boş bir insan...

Arkadaş haklı. Facebook amacından saptı. Sen bu işleri ya hiç bilmiyorsun yada baska bir problemin var. Facebook sadece video yıgıntısı haline gelen youtube gibi bir platform oldu. Anasayfa düzeni asla istediğimiz gibi değil. Ben video akışı izlemek zorunda da değilim! Ayrıca arkadaslarıma yazmış oldugum duvar yazılarımı eşzamanlı olarak diğer insanların görmesinide istemiyorum belkide. İnsanların sırf video bağlantısı paylastıkları bir alan oldu cıktı, ha sen bunu göremiyorsan daha cok kafa yorman lazım dostum, tavsiyem bu yönde sana. Ayrıca sürekli yenilikler yaparakta insanların ilgi odağını kırdıklarını görüyorum. İnternet kullanıcısı biraz, alışmış oldugu duzenin dışına cıkmayı sevmeyen yapıya sahip. Ama facebook mühendislerinin kafası calısmadıgı için, kullanıcı tepkisi denen birşeyden haberdar olmadıkları için bu tür eleştiriler ile hep karşı karşıya kalacaklardır. Facebook amacından saptı teşhisine katılıyorum, eğer sen katılmıyorsan, kurulan 2-3 milyonluk gruplardaki insanlardan haberdar değilsin demektir!

Şöyle bir baktımda sadece bizim ülkemizde facebook'ta bu kadar video paylaşılıyor,çocukca,facebook bir haberleşme,konuşma,tanışma aracı olarak ortaya çıktı,lite sürüm ise bunu destekliyor,beta olmasına karşın ben lıte sürümü kullanıyorum,çünkü milletin video akışından bıktım...Güncelleme yapmak yerine millet makaraya sarmış facebook'u izlesene.com sanki orası yeter artık...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir