Facebook mesajlar için 100 dolar mı istiyor?

Facebook'un mesaj göndermek için 1 dolar isteyeceğini duymuştuk. Peki ama bu görüntü de neyin nesi?

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook mesaj göndermek için 100 dolar istedi!

Facebook'un tanımadıklarımıza para karşılığında mesaj gönderme işlevini siteye eklemesi, "Facebook paralı olacak" iddialarını adeta gerçeğe dönüştürmüştü. Sosyal dev, şu sıralar arkadaşınız olmayan kişilere 1 dolar karşılığında mesaj göndermenizi sağlamayı düşünüyor.

Ancak televizyon programı yapımcısı Micah Johnson'un karşısına çıkan bu ekran, sitenin mesaj göndermek için sadece 1 dolar değil, bizden 100 dolar bile talep edebileceğini gösteriyor. Yaklaşık 180 TL'ye denk gelen bu fiyat, sadece bir mesaj göndermek için biraz pahalı olsa gerek.

Johnson, görüntülerin sahte olmadığını, ekrandan çektiği birkaç 1" target="_blank" rel="nofollow noopener">fotoğrafla "kanıtlıyor". Johnson, arkadaşlık listesinin dolduğunu, tanıdığı bir eğlence ajansına mesaj göndermek istediğinde bu ekranla karşılaştığını söylüyor.

Facebook, normalde "diğer" kutusuna giden yabancı mesajları 1 dolar karşılığında direkt olarak alıcının gelen kutusuna yerleştiriyor. Böylece arkadaş olmayan kişilere gönderilen mesajın unutulma veya fark edilmeme riski azalıyor. Ücretsiz seçenekler varken böyle bir uygulamanın neden kullanılacağı tartışılıyor. "100 dolar"lık ücretin Facebook'un bir hatası mı, yoksa gerçek mi olduğu henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

akıllı insan yok !

öyle bi sorun görünmüyor bende muhtemelen hatadır. (arkadaş olmayan bi hesapla denedim)

birgün gelecek kimse facebook kullanmayacak....

inşallah gerçektir de artık millet gerçek dünyaya döner. umarım sadece bu değil üyelikler felanda ücretli olur.

Hangi isletim sistemi bu boyle

@03 Oca 2013 13:26 mac işletim sistemi olması lazım

Facebook artık,ilk kurulduğu zamanki amaçlarının çok dışına taşmaya,bazı dayatmalar yapmaya başladı,ben zaten 8 ay önce bu amele sitesindenki aboneliğimi iptal ettirmiştim.

tweet kaldırılmış

100 dolar daha koyup hisse alırdık..

facenin sonu gelir. 1 dolar bile almamalı msj gönderirken.

Değil 1 dolar, 1 sent bile vermem.

Çıkarım facebooktan olur biter twitter, google plus işimi görür nasılsa. Tüm arkadaşlarım zaten skypeta MSNde ekli

o değilde profildeki adam şekil...

madem mesajlaşmada yaygınlaştığını düşünüyorlar ve bundan kazanç elde etme çabalarına giriyorlar'ki bu doğru değil doğru bir tutum olsa msn,skype çoktan paralı olurdu...

bu facebook a güvenilmez valla.

O değil de monitörün fotoğrafını çekmek için aptal olmak lazım...

@03 Oca 2013 20:32 kanıtın gerçekliği bu şekilde sağlanır akıllı arkadaşım

@03 Oca 2013 20:32 görüntünün üzerinde oynanmadığını göstermek için fotoğraf çekmiş, screenshot almayı bilmediğinden değil.

@03 Oca 2013 20:32 neden adam siteyi html-css-js olarak indirir, sonra editleyip açar , browser tarama sekmesinede sitenin adresini yapıştırır.Her türlü kandırılır.

fecebook bir gün batacak google arti isi götürecek onu diyim

bu isler hep internette böyledir ilk önce bedava hersey olur sonra sonra sitenin üyeleri cogaldikca para istenmeye baslanir cünkü artik insanlar siteye alismistir bu hep böyledir

Sen de yorum yaz