Facebook Messenger 1 milyara ulaştı!

Facebook'un sohbet platformu, kullanıcı sayısıyla dünyayı ele geçirmek üzere olduğunu gösterdi!

Facebook Messenger zoru başardı!

Facebook, popüler sohbet aracı Facebook Messenger'ın aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiğini duyurdu. Facebook'un kontrolünde olan diğer sohbet hizmeti WhatsApp, bu kilometre taşına Şubat ayında ulaşma başarısını göstermişti.

Facebook'un F8 etkinliğinde duyurduğu Bot platformu ise şu an itibariyle kendi kendine konuşan 18.000 bot'u aşmış bulunuyor. Sadece 20 gün önce bu sayının 11.00 olduğunu düşündüğümüzde Facebook'un bot ordusunun büyüme hızı oldukça etkileyici.

"1 milyara olan bu yolculuğun bir parçası olarak, modern zamanın iletişimi için en iyi deneyimleri oluşturmaya odaklıyız" diyen Facebook Messenger şefi David Marcus, yaptığı açıklamaya şöyle devam etti: "İnsanları en önemli insanlara ve firmalara bağlamaya odaklanmaya devam ediyoruz. Dünya çapında Messenger kullanan herkese teşekkür ederiz; şimdi sıra, bir sonraki 1 milyarı birbirine bağlamakta."

2016'da hızlı büyümesini sürdüren Messenger, her üç ayda yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcı kazanmıştı. Ocak ayında 800 milyon kullanıcıya ulaşan hizmet, Nisan'da 900 milyon sınırını aştı. Facebook'a göre iOS'un en popüler ikinci uygulaması olan Messenger (elbette birinci Facebook'un arkasında), Android'de 1 milyar kez indirildi. Sosyal dev, her ay insanlar ve firmalar arasında 1 milyar mesajın gönderildiğini söylüyor. Bunun yanında kullanıcılar, günde 22 milyon GIF gönderirken, Messenger üzerinden ayda 17 milyar fotoğraf gönderiyorlar.

Bot'larla zenginleşen Messenger, ayrı bir uygulama olması nedeniyle bazen tepki çekse de Facebook'un en değerli varlıklarından biri haline gelmiş durumda ve hızını kesecek gibi görünmüyor.

Okuyucu Yorumları