Facebook Messenger'da sıkıntı var!

En çok indirilenler listesinin tepesinde de olsa, Facebook uygulaması fena halde can sıkıyor!

Facebook Messenger'da sıkıntı var!

Facebook Messenger'ın Facebook uygulamasından ayrılışı, artık resmi olarak devrede. Bundan böyle Facebook uygulaması üzerinden mesaj atmaya çalışan kişiler, Facebook Messenger uygulamasını indirmek zorunda kalacaklar.

Bunun sonucu olarak da, Facebook Messsenger, App Store üzerindeki bedava uygulamaların en çok indirileni oldu. Fakat ufak bir sorun da yok değil: Uygulama, birinci olan herhangi bir uygulamanın tahminen alabileceği en düşük ortalamaya sahip.

Uygulamanın geçtiğimiz hafta yayınlanan sürümü sadece bir yıldızlık ortalamaya sahip. Bu ortalamanın en büyük sebebi ise, kullanıcıların zorunlu olarak uygulamayı indirmek zorunda kalmaları gözüküyor çünkü, bundan önceki üç yıl boyunca aktif olan uygulama, genellikle gayet iyi bir ortalamaya sahibti. App Store'da uygulamanın daha önceki sürümleri ile beraber ortalaması 4 yıldız.

Android için ise uygulamanın ortalama değerlendirmesi halen 4 yıldız olarak gözüküyor. Bunun sebebi ise ortalamayı uygulamanın son sürümüne göre alan App Store'un aksine Google Play, uygulamanın tüm sürümlerinin kümülatif bir ortalamasını alıyor. Ancak Play üzerinde bile uygulamanın yorumları oldukça negatif görünüyor.

Kullanıcılar, performans kaybından güvenlik korkularına kadar pek çok farklı konuda uygulamaya itiraz ederken, en büyük konu, uygulamanın zorla indirtilmiş olması gibi gözüküyor.

Daha önce de pek çok Facebook yenilemesine kullanıcılar tarafından karşı çıkılmıştı. Ancak bu hareketlerin çoğu, Facebook grupları veya online olarak toplanan imzalar aracılığı ile yapılmışlardı. Şimdi ise, görünüşe göre, pek çok şeyin mobil olması ile beraber karşımızda yeni bir platform var.  

Her ne kadar günümüzdeki en büyük olay "büyük hizmetlerin küçük parçalara bölünmesi" olsa da, bazı kullanıcılar bu hizmetlerin küçüklerini zorla indirmek zorunda kalmak istemiyorlar gibi gözüküyor. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook uygulaması mikrofonu otomatik açıp tüm konuşulanları kaydediyor. Ülkemiz aylardır dinleme olayları yüzünden birbirine girdi, bütün dünya bir olmuş, facebook, abd ortam dinlemesi yapsın diye facebook uygulaması indiriyor. ne akıllılar var dünya da ya...

O da birşey mi? Google da hangout ile bir dosya göndermeye kalktığın zaman seni Google+ hesabı açmaya zorluyor. Yahu arkadaş. İstemiyorum. Sosyal medyaya üye olmak istemiyorum. Birşey paylaşmak istemiyorum. gmail hesabım var işte. Onu kullan. Amaç reklam verene şirin görünmek. Google+ hesabı olan adamın işini, yaşını bilecek. Ona göre reklam gösterimi yapabilecek. Ama buu google ın politikaları bıktırdı artık.

Aynı uygulama Windows Phone Mağazasında da var. Haber yaparken bu platformu da unutmayın artık.

Ya bir ben mi düşündüm bunu pessss beğeni var yap altına yorum video yüklüyorsun,resim yüklüyorsun eee yap altından muhabbeti indirme messenger.....

@13 Ağustos 2014 23:23 türkiyenin neden gelişemediğinin somut halisin

Sayin 23.33 ne sacma yorum. Ben gorusmemi herkese acik yapmak zorunda miyim. Videonun altinda yorumlarda muhabbet edeckmisim :))

Sayin 23.33 ne sacma yorum. Ben gorusmemi herkese acik yapmak zorunda miyim. Videonun altinda yorumlarda muhabbet edeckmisim :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir