Facebook Messenger için değişim vakti!

Facebook, Messenger uygulamasında büyük değişiklikler yapmaya hazırlanıyor!

Messenger çok değişecek!

Hızlı mesajlaşma uygulamaları, ilgiyi büyük sosyal ağlardan kendi üstlerine çekmekteler ve Facebook da bu durumun farkında. Bu yüzden Messenger uygulaması genişletilerek, bazı yeni özelliklere sahip olacak.

Bu özelliklerin arasında ise içerik paylaşımı seçenekleri, üçüncü parti geliştiriciler için daha iyi erişim ve Facebook Messenger'ın üzerinde başka hizmetleri barındırma yeteneği bulunacak gibi gözüküyor.

Temel olarak, TechCrunch'a konuşan "çok sayıda kaynağa" göre, Mark Zuckerberg ve takımı, bu uygulamayı önemli bir platforma dönüştürmek istiyor. Görünene göre, arkadaşlarınıza Messenger üzerinden para vermek/ödeme yapmak bu yolda atılan adımların ilkiydi. Yakında, uygulamayı kullanarak telefon operatörünüzle mesajlaşabilir veya internetteki en son videoları takip etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Anlaşıldığı kadarıyla Facebook, WeChat ve Line gibi Asya'daki büyük mesajlaşma uygulamalarının izinden gitmeyi planlıyor. Bu uygulamalar, bire-bir iletişim araçlarından, arama yapılabilen, oyun oynanabilen ve farklı içerikler ve uygulamalar barındıran platformlara dönüşmüş durumdalar.

Örnek olarak Line'a bakılırsa, en sevdiğiniz spor takımlarını ve ünlüleri takip edebilmektesiniz. Snapchat ise Discover (Keşfet) sayfası ile ufkunu genişletmiş durumda. Facebook Messenger'ın da önümüzdeki aylarda aynı yoldan ilerleyeceğini söyleyebiliriz.

Söylentilere göre yapılması planlanan tim yenilikler, 25 Mart tarihindeki F8 geliştirici konferansında açıklanacak...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İnsanlara bunu dayattılar ve 500 milyona yakın bir kullanıcı kitlesi elde ettiler... Şimdi sessizce bu "dayatmayı" iptal edecekler. Eskisi gibi Facebook uygulamasından sohbet kullanılacak.. Ama bu yapılan tamamen hür iradeye baskı, kimseye birşeyi zorla dayatamazsın, inşallah beter olurlar

Hep sinir olmusumdur su messengere acayip gereksiz. Facebook uygulamasina entegre edilse daha iyi olur. Facebook ayriyeten cok fazla ram bellege yukleniyor birde bu messenger ayri yukleniyor. Bunlar hep bilgi calmak amacli birer uygulama.

gelmiş geçmiş en gereksiz uygulama...

Facebok Messenger kullananlar düşünsün, ben mi düşüneyim.....

Tim yenilikler

Tek cümleyle kasarsa silerim zaten gereksiz olduğunu düşünüyorum

bir kez kurdum ve o iğrençlikten sonra sildim. facebook içinden sohbeti yapıp haber kaynağını takip edemiyorsam ayrı bir uygulamanın hiç anlamı yok. üstelik whatsapp varken facebook messenger bir işe yaramaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir