Facebook Messenger'dan 1 milyon zaferi!

Facebook'un başlangıçta büyük tepkiler alan uygulaması, bugün dev bir başarıya imza atmış durumda!

Facebook Messenger'dan 1 milyon zaferi!

Facebook Messenger, Android cihazlar üzerinde 1 milyar kez indirildi ve bu başarıya, şimdiye kadar sadece birkaç uygulama tarafından ulaşılmış durumda. Facebook mesajlaşma ürünlerinin başkan yardımcısı David Marcus, bir yazısı aracılığı ile firmanın popüler Messenger uygulamasının 1 milyar Google Play Store indirmesine ulaşan özel uygulamaların arasında yer almayı başardığını duyurdu.

Daha önce 1 milyar çizgisine ulaşmış olan Facebook'un asıl uygulamasının yanı sıra WhatsApp da bu listede bulunmakta. Google tarafında ise Gmail, YouTube, Search ve Maps uygulamalarının 1 milyar noktasını aştığını görüyoruz.

Özellikle Messenger'ın geçtiğimiz yıl Facebook uygulamasından ayrıldığı zaman aldığı tepkiler düşünülürse, bu duyurunun önemi daha da iyi anlaşılıyor. Her ne kadar hizmetlerin farklı uygulamalara ayrılmasının daha iyi bir deneyim sunacağı söylenmiş olsa da, Facebook tarafından mesajlaşma hizmetinin ayrı bir uygulama olarak sunulması pek de hoş karşılanmamıştı.

1 milyar indirmenin küçümsenecek bir şey olmadığı kesin ancak bunun anlamı 1 milyar insanın Messenger'ı kullandığı değil. Ama bu sayının, iOS cihazlarında gerçekleştirilen milyonlarca indirmeyi içermediğini de söylemeliyiz. CNBC'nin söylediğine göre Mart ayı itibariyle, Messenger'ın 600 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunmaktaydı. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Facebooktan konuşmak için messenger uygulamasını zorunlu hale getirirsen tabi 1milyar insan da indirmek zorunda kalır

Adam telrfondan yazisabilmek icin messenger i mecbur indirceksin diyor

İnsanlara zorla diretirseniz. Mecbur kullanır. Ama söylemişler mi uygulamanın 3.7 ortalaması ollduğunu.

Ne başarısı Allah aşkına ya. Zaten var olan kullanıcılara çakallık yaparak "dayattılar" ve bu şekilde yüksek kullanıcı kitlesine ulaştılar. İster 10 milyar olsun ister 20 milyar olsun, kullanmam. Ne zaman uygulama içinden kullanıma açılır o zaman mantıklı olur. Sen bu haliyle Facebook kullanım oranını yok edersin

Zorla indirmeye yönlendirir işe her facebook uygulaması kullanan mecbur indiriyor .

Facebook yüzünden MECBURİ olarak kullanıyoruz, 1,6milyar kişi facebook kullanıcı mecburen 1milyarı geçik indirililecektir, o programı kimse kullanmıyor, vatsap kullanıyor herkes. Saçma haberler yapmayınız, profesyonel olarak mecburiyetten indirildiğini belirtmeniz gerekiyor. Yakında vatsap ile facebook eşleşecek ve messenger silinmiş olacak..

@12 Haziran 2015 22:38 vatsap diye bi uygulamayı yeni duydum. akşam ilk iş bi bakıcam herkez kullanıyorsa biz geri kalmışız demekki :)))

Zorunlu tuttukları için olabilir mi!

bu başarı asla değil, bu dayatmacı zihniyet başka açıklaması yok

bir dayatma degil valla ben bir face hesabını facebook ugulamasında aktif tutarken messenger ugulamasında baska bi hesabı aktif tutuyorum ikisinide mesajlaşmada kullanırken messengerdaki profil veya haberlere bakmak istersem internet tarayıcısına girmem gerekiyo yalızca yani asıl nokta ikisindede mesaj bölümü ayrı bir şekilde kullanılabiliyor. denemediyseniz deneyin. bi dayatma degil bu . algıda ilizyon diyebiliriz. öyleymissiniz gibi göstermişler size !! ayık olun sadece

dev başarı mı? başarı dediğin şey sıfırdan alır yükseltirsin. insanlara dayatarak başarı olmaz. facebook messenger zorla dayatılan bir uygulama olduğu için hiç kullanmayı düşünmedim, bu "büyük başarıya" pay vermek aklımın ucundan geçmedi !!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir