Facebook, Messenger'ı web sitesine dönüştürdü

Facebook, Messenger'ı bambaşka bir boyuta taşıyan sürpriz yeniliğini duyurdu!

Facebook, Messenger'ı web sitesine dönüştürdü!

Facebook'un Messenger'ı kendi uygulamalarına sahip bir platforma dönüştürme planlarını geçtiğimiz ay öğrenmiştik. Şimdiyse firma, bu planlarının bir parçası olarak Messenger işlevini ayrı bir web sitesine dönüştürdü.

www.messenger.com şu an sadece İngilizce Facebook kullanıcılarına açık, ancak diğer dillere çok geçmeden, önümüzdeki haftalarda sunulacak. Öncesinde sadece Facebook içerisinden erişilebilen Messenger'ın yeni masaüstü sürümü, iOS'taki tasarımını andırıyor.

Facebook Messenger'ın kendi başına kullanılabilir hale gelmesi, Facebook'tan ayrıldığı anlamını taşımıyor. Facebook'tan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre sosyal ağın bu tür bir planı da yok. Sadece dileyen kullanıcılar, messenger.com adresine giderek mesajlarına direkt olarak ulaşabiliyorlar.

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp da geçtiğimiz aylarda web sürümünü hizmete açmıştı. Bu yenlikle birlikte iki hizmet, web üzerinden sohbette bir bakıma aynı seviyeye gelmiş oldular.

messenger.com üzerinden sohbet işlevlerine ulaşamıyorsanız, birkaç gün veya hafta beklemeniz gerekebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

çok iyi olmuş çok da güzel olmuş hatta uygulama olarak sunulmasını msn messengerdaki gibi özelliklerin gelmesini isterdim

Peki messenger'dan attığım mesajı whatsup taki arkadaş görebilecek mi? :)

@09 Nis 2015 17:59 zeki müren de bizi görecek mi?

direk messenger diye program çıkarsınlar pc ye :) msn e dönüş

Arkadaş madem webden yazcam face'e girerim ordan yazarım

saçma sapan seyler işte.. facebook içinden msj göndermek varken böyle bir ıvır zıvır işi anca ergenler kullanır. facebook messenger ne ya? saçma saçma uygulama

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost