Facebook Mitnick'i içeri sokmadı!

En ünlü hacker Kevin Mitnick, Facebook'u kim olduğuna inandıramayınca hesabı silindi!

  • Ümit Öncel
Facebook Mitnick'i içeri sokmadı!
Her bilgisayara girebildiği için FBI tarafından tutuklanan Kevin Mitnick, Facebook'a giremedi

İlk bilgisayar korsanlarından biri olarak kabul edilen ve kesinlikle en ünlüsü olan Kevin Mitnick'in giremeyeceği bilgisayar ağı yok. Fujitsu, Motorola, Nokia ve Sun gibi dev firmaların ağlarına sızdığı için FBI'ın "En Çok Arananlar" listesine giren ilk hacker Kevin Mitnick, 1995 yılında yakalanıp 5 yıl hapis yattı. Tahliye olduktan sonra 3 yıl boyunca bilgisayarlara yaklaşması bile yasaklanan Mitnick artık özgür ve bir güvenlik şirketi işletiyor. Son yıllarda her internet kullanıcısı gibi bir hayat süren Mitnick'ın, 2 yıldır bir Facebook hesabı bile var.

Fakat geçtiğimiz günlerde dünyadaki tüm sistemlere sızabilecek tek kişi olarak bilinen Mitnick Facebook hesabına giremedi. Sorunun ne olduğunu anlamak için Facebook'a bir e-posta gönderen Mitnick, gelen yanıtla daha da şaşırdı. Facebook kimliğine inanmamış ve başka birisinin adıyla hesap açtığı gerekçesiyle hesabı kapatılmıştı. Mitnick , Facebook'u inandırmak için şirketi Mitnick Güvenlik Danışmanlığı adına olan adresiyle bir e-posta daha gönderdi ama Facebook bu kez de hesabı açtığı e-posta bu olmadığı için kabul etmedi.

Neyse ki Mitnick iyice kızıp, kendine has yöntemlerle girmeye karar vermeden önce bu durumun basına bile yansımış olduğunu Facebook yetkilileri hatalarını anlayıp Mitnick'in hesabını yeniden aktive ettiler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Mitnick : "Siz benim kim olduğumu biliyormusunuz ha! Yeminimi Bozdurmayın ülen bana. Dağıtırım orayı"
Facebook: "Abi valla tanıyamadık. Kıyma bize"
:D:D:D:D

azkaldı facebookdan tamamiyle kurtuluyorduk desenize ......

Bu admdan ders almak lazm be : )

-Dağıt orayı Mitnick abi
-Yeminliyim ulen
-Boz artık yeminini abi
-Bozamam yeniden mapusa giremeeeeemmmm.

ya kendileri kaşınıyo, bırakın mitnik de facebook üyesi olsun:))

çocuk oyuncagımı bu kendine has yöntemlerle girecekmiş:D

çok korktuk mick kendi yöntemleriyle girecekmiş :D

arkadaşlardan bazıları küçümser bi şekilde yorum yazmış. Sadece şunu söyliyeyim bu adam mahkemede yargılanırken kahve makinasına bile yaklaşması yasaktı. google dan küçük bir araştırmayla hayatını okuyun ne demek istediklerini anlarasınız kendi yöntemiyle derken.

ben bu adamın kitabını okudum sizde alın okuyun hackerlık nedir nasıl yapılır ne için ne amaçla yapılır öğrenin. Öyle bilmeden sanki facebook un ağına giremicekmiş gibi lagaluga yapmayın.
Kitabının adı aldatma sanatı...

bunula ne dalgadır anlamadım burda sadece facebook kaybederdi kevin değil

Bizim insanımız herkesi küçümsüyor hayır siz bişeyler yapında görelim o zaman sizin övündüğüz orda burda yok ürk hacker bilmem nereye girdi sananalar programları rus,amerika ve finli korsanlardan alıyor bunuda unutmayın.

Gözlüğünü çıkartır ve solumaya başlar.

sonra klavyeyi önüne çeker. yavaştan deneme yapar.

şirketteki adamları çağırın gösteri yapacam der.

ve da da. :D

zaten bu milletimiz böyle dalgacı olduğu için bişey yapamıyoruz gelişemiyoruz yaw öle şey olur mu diye....biraz çalışın kültür medeniyet okuyun....adam her harikarda efsane olmuş...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play