Facebook, mobil uygulamada mesajı kaldıracak

Facebook, daha önce yapacağını söylediği önemli değişikliği, sonunda ciddi ciddi yapıyor!

  • Cem Şancı
Facebook mobil uygulamada mesajlaşma kalkıyor

Facebook, Avrupa'nın bazı ülkelerindeki mobil kullanıcılarını, Facebook arkadaşları ile sohbet etmeye devam etmek istiyorlarsa, Facebook Messenger uygulamasını kurmak zorunda olduklarına dair uyarmaya başladı.

Sosyal Ağ servisi öncelikle bu ülkelerde, ardından da tüm dünyada, kademeli olarak mobil Facebook uygulaması içinden sohbeti sonlandırarak tüm özel yazışmaları Facebook Messenger uygulamasına kaydırmak istiyor.

Facebook konu hakkında detaylı bilgi vermeyi reddediyor ancak uygulamanın 2014 içinde tüm dünyayı kapsayacağı tahmin ediliyor. Uyarı alan Avrupa'lı kullanıcılara ise Facebook içinden sohbetin kaldırılması için iki hafta süre olduğu bilgisi veriliyor.

Facebook'un başkanı Mark Zuckerberg de, 2013 içinde yaptığı bir konuşmada sohbet uygulamasını Facebook dışına almak üzere hazırlık yaptıklarını vurgulamıştı. Görünen o ki, o günler geldi!

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Hem iyi hem de kötü yanları olduğunu düşündüğüm bir uygulama. Facebook uygulaması daha efektif ve verimli çalışacaktır. Fakat gereksiz yere iki ayrı uygulama yüklemiş olmak da iyi birşey olur mu tartışılır. Umarım güzel bir hareket olur. iOS 7'ye görselliğin dibe vurmasından dolayı geçmedim, geçmeyeceğim ve WhatApp'ı da sırf iOS6 temasını bırakıp iOS7 temasına geçtiği için güncellemiyorum. Bir de Facebook uygulamasının sohbet özelliğini kırptıkları için güncellememezlik yapmak istemiyorum. Hayatımda güncelleme yapmadığım sadece iki şey var biri iOS diğeri WhatsApp. Şimdi de Facebook eklenmesin bunlara, lütfen.

@10 Nis 2014 17:08 komik arkadaşım bende de ios 6 yüklü fakat whatsappı güncelleştirdim tasarım değişikliği falan yok uydurma. her iki tasarım ile uyumlu yapmışlar. eski tasarıma devam yani. uygulama simgesi yüzünden böyle düşünmüş olabilirsin ama yükleyince yine eski simge geliyor merak etme.

@10 Nis 2014 17:08 ios 6 da ios 7ye ait görsel simge nasıl gelecek sana hangi mantıkla düşündün

Herşeyin içine etmek zorundamısınız ?

İyice saçmaladılar ya. yok whatsapp ı satın alır yok mesaj uygulamasını dışarı alır. kusura bakmasın ama bir twitter değil..

çok saçma 2 uygulama yerine tek uygulamada olması daha kafi bence..eğer böyle bişi yaparsa elde olan kullanıcılarıda kaybedecektir.hatta kaldırdığı taktirde telefondan face uygulamasını kaldırıp firefox üzerinden girmeye başlıcam bakalım napacak o zaman.

@10 Nis 2014 18:39 Androidde kaldırman çok şey kaybettirebilir. 1.si Telefon rehberin ile senkronize olarak doğum günleri, profil resimleri vs vs gibi bilgileri telefonuna otomatik olarka indirmeni sağlıyo. 2. si Bir yazılımı kendı programıyla kullanmak ile aracı bir programla kullanmak arasında daglar kadar fark var firefox ile girmeye calıssan bile kısa surede geri donecegıne emınım. 3. sü Ayrı olan facebook messenger zaten iyi çalışıyor messenger ile her uygulamanın uzerınden yazacagını yazıp ısıne devam edıyorsun. Facebook uygulamasındakı gıbı aynı programa baglı kalmıyorsun. bence cok daha pratik ve kullanışlı birşey. Tek kötü huyu var o da tek tek kişelre çevrim dışı olamıyorsun.

Hangi çağda yaşıyoruz feys kullanan var mı ciddi ciddi. Hesap var bizimde ama okey oynuyoruz işte.

@gcb1903 herkes istediğini kullanır ne bu küçümsemeler

Windows Phone a geldi ve yükledim birşey fark etmez.

Windows Phone a geldi ve yükledim birşey fark etmez.

Daha iyi iki yerden birden uyarı çıkmasına gerek yoktu zaten. Hatta Windows Phone'da Facebook'unuza mesaj gelirse hem Messenger'a hem Facebook app'ine hemde telefonun standart mesajlaşma bölümüne geliyor. nerden cevap yazacağımı şaşırıyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost