Facebook Moments'tan kaçış yok!

Eğer Facebook'ta fotoğraflarınız silinsin istemiyorsanız, artık bunu yapmak zorundasınız!

  • Cenk Atlı
Facebook Moments'tan kaçış yok!

Sosyal dev Facebook fotoğraf senkronizasyon özelliğini Ocak ayında mevcut Facebook uygulamasından kaldırıp yeni Moments uygulamasına aktarmasının ardından konuyla ilgili önemli bir duyuruda bulundu.

Kullanıcılar Ocak ayındaki değişime kadar kişisel fotoğraflarını doğrudan Facebook uygulamasına senkronize edebiliyorlardı. Bu özellik değişse de o zamana kadar Facebook'a yüklenmiş olan fotoğrafların sosyal ağın sunucularında kalacağı tahmin ediliyordu.

Fakat sosyal ağ kullanıcılarına gönderdiği bildirimlerle telefondan otomatik olarak yüklenen fotoğrafların Facebook bünyesinde korunması için Moments uygulamasının yüklemenin zorunlu olduğunu belirtiyor.

Firma söz konusu değişikliğin 7 Temmuz'da gerçekleşeceğini açıkladı. Moments uygulamasını indirmek istemeyenlere de tamamen silinmeden önce bu fotoğrafları bir arşiv olarak indirme seçeneği sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows Phone kullanıyorum yedeklenmiş fotoğraflarım var şimdi ne yapacağım? Uygulamayı Windows Phone a getirsin o zaman onu da yapmıyor.

Telefonunuzun depolamasını bir güzel yemek istiyorlar işte.

Mesajlar Messenger'da, resimler Moments'ta, videolar icin de bir uygulama cikardi mi artik Facebook yuklemeye gerek olmayacak.

Her şeye bir uygulama. Her uygulamanın da arka planda şarjı sömürmesi cabası...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost