Facebook oyunu tuzak oldu!

9 milyon kullanıcısı olan Facebook oyunu nasıl büyük bir tuzağa dönüştü? İşte o oyun ve yaşananlar.

  • Gökay Özbudak
Farm Town kötü yazılım saçıyor!
Bilgisayarınızı taradığını ve virüs bulduğunu söyleyen bu tip reklamlara inanmayın.

9 milyon kullanıcısı olan Facebook oyunu, kullanıcılarını kötü yazılım yüklemelerine yönlendiren reklamları yayınlarken yakalandı.

Farm Town oynayan yüzlerce kullanıcı reklamları gördüğünü bildirdi. Reklamlar, bilgisayarınızda virüs olduğu uyarısını yapıyor ve yalnızca reklamdaki anti-virüs yazılımını indirirseniz sorunun çözüleceğini söylüyor. Farm Town'un geliştiricisi, reklamları görmezden gelmeleri konusunda uyardı, ancak üçüncü parti reklamları engellemeyi başaramadı.

Anti-virüs yazılım uzmanları, üçüncü parti reklam ağlarının kötü yazılım yaymasının Farm Town'un suçu olmayabileceğini, ancak sorun giderilene kadar kullanıcıların oyunu oynamamasını tavsiye etti.

Bugüne kadar The New York Times, MySpace gibi sitelerde de böyle reklamların çıktığı görülmüştü. Eğer oyunu oynuyorsanız kendi anti-virüs yazılımınızı güncellemekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Facebook artık başlı başına virüs saçan bir site oldu.Adware reklamlarla dolu gruplar.Paylaşımlar site kısa linkleri deneyimsiz kullanıcılar için büyük sorun teşkil ediyor.

o tip reklamlarda her zaman 80000 küsur virüs buluyor ve bu taramayı 5- 10 saniyede yapıyor. böyle birşey de teknolojik olarak mümkün olmadığı için hiç inandırıcı değil. zararlıları kaldırmayı isteyince kendi yazılımını kurması, aynı şeyi bilgisayar üstünde tekrarlayıp temizlemek için lisans istemesi de cabası. "Rouge antivirus" diye aratırsanız çok detaylı listeler bulabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost