Facebook profilinizi bilgisayarınıza indirin!

Facebook'ta bugüne dek paylaştığınız her şeyi PC'nizde saklamak ister misiniz? İşte bunun basit yolu

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook profilinizi bilgisayarınıza indirin!
Tüm Facebook geçmişinizi indirmeniz artık mümkün

Facebook'da güvenlik konusunda endişeler artarken, sosyal paylaşım devi boş durmuyor ve sistemi geliştirmek için çalışıyor.

Artık Facebook'da paylaştığınız her şeyi bilgisayarınıza indirmeniz mümkün. Buna resimler, videolar, durum güncellemeleri, olaylar ve mesajlar dahil.

Bu özellik şu an bir çok hesapta mevcut, kullanamıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekiyor. Not: Bu yazının yazıldığı sırada Türkçe Facebook'da göremediğimiz seçenek, İngilizce Facebook arayüzünde mevcuttu.

Peki bu bilgilere niye ihtiyacınız olsun? Facebook'tan artık sıkılmış olabilirsiniz. Facebook'a bir alternatif bulduğunuzda bilgilerinizi bu siteye yükleyebilirsiniz. Veya Facebook hesabınızı temiz bir hale getirmek, ama resimlerinizi kaybetmek istemiyor olabilirsiniz.

Nasıl indireceğiniz ise haberimizin ikinci sayfasında...

İndirmek için yapmanız gerekenler

İndirmek için gerekli bilgileri Hesap Ayarlarısayfasında görebilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonraHesapmenüsündenHesap Ayarları'na tıklayın.

Açılan sayfada yeni seçenek "Bilgilerinizi indirin" seçeneğini göreceksiniz. "Daha fazla bilgi" bağlantısına tıklayın. Açılan ekranda "İndir" düğmesine tıklayın. Şimdi ise biraz beklemeniz gerekiyor. Yaklaşık bir saat sonra indirme bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız. Facebook'a yüklediğiniz fotoğraf ve videoların sayısı çoksa bu biraz biraz uzun sürebilir.

.ZIP dosyasını indirdikten sonra içeriğini bir konuma çıkartın. index.html dosyasını çalıştırarak tüm içerik içinde dolaşmanız mümkün. Klasörler arasında gezinerek fotoğraflarınızı da görebilirsiniz.

Bu sayede Facebook hesabınızı kapatmak fakat bilgilerinizi de kaybetmek istemiyorsanız bu özellik çok işinize yarayabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bende yok o seçenek .s

Ben facebook kullanmıyorum artık asılsız yere 3 kişi profilimi şikayet etti ve hemen kapatıldı resimlerim ve videolarım gitti profil kapatmak çok basit olmuş güvenemiyorum paylaşımlarım gitti asılsız yere diyorum çünkü arkadaşlarımdan 3 kişi senin profilini şikayet edip kapatıracağız dediler bende olmaz öyle şey incelenir varsa uygunsuz bir durum öyle kapatılır o kadar kolay değil bu iş dedim güldüm onlarda denemek için bunu yaptılar ve kapandı hesabım mail attım rica ettim ne yaptımsa açtıramadım bende yeni bir hesap açmadım

guzel bir ozellik olmus.

desenize biri artık facebook hesabını çaldırdı mı artık kolaylıkla çalan kişi tüm profili kendi bilgisayarına download edebilecek. Biraz paranoyaklık belki ama ben hala internette biraz daha temkinli olup herşeyin rayına iyice oturmasını bekleyenlerdenim.

benim facebook ta yok böyle bi özellik

Şerefsizim benim aklıma gelmişti

Siyasi gruplara üye olmayın karşıt görüşlü üyeler sizi grup halinde şikayet ettigi zaman kapanır üyeliginiz.
Ben bir grupta bir partiye sövdüm tabi onlarda bana sövmüş birkaç gün sonra hesabım kapandı

Ya şuan İngilizce Dilinde var Türkçe dilinde yok...

dil seçeneklerinden gelip English(uk) seçin daha sonra tekrar gelip hesap ayarlarında o seçenek görünüyor.

Sen de yorum yaz