Facebook şaşkını hırsızın güldüren macerası

Facebook'ta saatler geçirenler olduğunu biliyoruz ama şaşkın hırsızın macerası gerçekten inanılmaz.

Facebook şaşkını hırsızın güldüren macerası
Facebook sevgisi başına dert açtı

Facebook pek çok konuda bize yardımcı oluyor. Eski arkadaşlarımızı bulmamızı sağlıyor, yeni arkadaşlar edinmemize yardımcı oluyor, bütün boş vaktimizi arkadaşlarımızın gönderdiği videoları seyrederek harcamamıza teşvik ediyor. Ama Facebook'un tüm faydalarının bunlarla sınırlı olduğunu düşünmemek gerek. Facebook aynı zamanda suçla da savaşıyor! Belki Süpermen veya Örümcek Adam ile aynı yöntemlerle değil ama yine de en azından saf hırsızların yakalanmasında payı var.

Geçtiğimiz günlerde ABD'de bir eve soygun amacıyla giren hırsız, yükte hafif pahada ağır her şeyi toplayıp suç mahalini terk etti. Üstelik geride parmak izi veya benzeri bir ipucu bırakmadığından da emindi. Fakat unuttuğu bir şey vardı. Ev sahibinin bilgisayarında açmış olduğu Facebook hesabı! Olay yeri inceleme ekipleri gerçekten de parmak izi benzeri bir delil bulamadılar ama Facebook'taki açık kullanıcı hesabını kullanarak hırsız hakkında bilmek istediklerinden bile fazlasını öğrenmiş bulundular. Hırsızın bundan sonra kolay kolay Facebook'a giriş yapabileceğini sanmıyoruz...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bu adam hırsız değil bunu kullananlar vardır bir insan bu kadar salak olmaz ki hele mesleğini düşünürsek :D

Nasıl yani ev sahibinin facebook hesabımı açıkken öğrenmişler hırsız hakkındaki bilgileri yoksa hırsız mı kendi hesabını açmış girdiği evde???

Yorumsuz zeki bir amerikalı ((((((((((((((((((((!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)))))))))))))))))))

salaklığın bu kadarı :D

Adama ceza olarak facebook yasağı verseler yeterince ağır bi ceza olur herhalde :D bu kadar da bağımlı olunmaz ki ya

bilgisayardan anlamıyor demekki
anlasa bilgisayarda bıraktığı izi de temizleyebilirdi :P :P :P

Tam bi geri zekali parmak izi birakmayacak kadar iyi ama cerezleri temizleyemeyecek kadar saf suzme salak neyse iyi olmus bir daha kine boyle yapmaz :)

Soymak için girdiği bir evde duramayıp facebookuna baktıysa gireceği hapisanede gardiyanlar la iş birliği yapıp facebooka girebilir.

aklı sıra hava atacak, hırsızlık için girdiği evden mesaj atacak :)) zekanın...

:) gardiyanlarla iyi anlaşır bu akıllıı!!!!!
ne diyelim başka

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir