Facebook sayfanıza kim bakmış?

Eğer Facebook'ta profilime kim, kaç kere bakmış diye merak edenlerdenseniz, bu haberi mutlaka okuyun

Facebook Bazı Uygulamaları Kapatıyor
Facebook bazı uygulamalardan memnun değil.

Facebook reklamdan başka hiçbir işe yaramadıklarını idda ettikleri bazı uygulamaların peşine düştü. Bunun ilk adımı ise "profilime kim bakmış" türü uygulamarı kapatmak olacak.

"Profilime kim bakmış", "en büyük 10 hayranım" gibi uygulamalar iddaya göre, Facebook sayfanızı en çok kimlerin ziyaret ettiğini ortaya çıkarıyordu. Böylece kullanıcılar öz güven patlaması yaşayıp ve belki de listesindeki bazı kişilerin onlar hakkında değişik duygular beslediğini düşünüyordu.

Facebook, bu gibi uygulamaların işe yaramadğını açıkladı. "Profilinize ya da fotoğraflarınıza kimin kaç kere baktığını kimse bilemez" açıklamasını yapan sözcü bu gibi uygulamaların yalnızca reklam amaçlı olduğunu da belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Ben açıklayayım; o kişinin profilinde paylaştıklarına ve fotoğraflarına en çok yorum yapan ve beğenen kişileri tarıyor böylece Top 10 listesi hazırlıyor. Bu kadar basit bir tasarıma sahip olmasına rağmen insanların egolarını tatmin ettiği için çok tutuyor bu application.

ya da aynı uygulamayı yükleyenler arasında bilgileri paylastırıp oradan kontrol ediyor :)

anlatamıyorum bu uygulamalrı yükleyenleri ya sacma sapan seyler, kim bakmıssa bakmıs çok merak ediyor ise iletisime gecer zaten. bu uygulamalar yuzunden milletin bir yeri kalkiyor sonra :)

bence çok doğru bir karar bu ve buna benzer bütün uygulamaların kapatılmasını istiyoruz

geçen gün bende rastladım, sonra hemen kapattım sayfayı çünki şifreleri falan istiyordu, vay senin..... dedim ve aynın "close" yaptım...!!!

dikkat dileklerimle

Buna inanan o kadar çok kişi var ki her gün davetiye geliyor

bir programcıkla giren kişiler tespit edilemezmi yani Bence bu uzmanlar artık her kim yada kimlerse yalan söylüyorlar Bu uzmanları gözüm tutmadı

Arkadaşlar uygulamalar neyse de birde "Profiline kim bakmış?Gruba üye ol gör" tarzındaki gruplara üye olup da birşeyler bekleyenler için ne demeli???
Bu arada CHIP, HT sizin haberinizi kopyala yapıştır yapmış yine :D
Uyarıyım dedim :)))

yav nasıl yiyor bizim milletimiz bunları anlamıyorum böyle bişey olsa zaten facebook kendisi koyar

bu uygulamayı yükleyen kişileri farkedebilir en fazla, yani uygulamayı yüklemeyin kimse sizi farketmesin bu kadar basit.

Profiline bakanları gerçekten gösteren facebookta sadece tek bir uygulama vardı. Facebook birara gizlilik ilkesi ihlali ile işleyiş algoritmasını durdurmuştu, daha sonra tekrar aktif hale geldi.

Ücretsiz versiyonunda bakanlardan bu uygulamayı yükleyenler isim soyisim yaş ülkesi vb. gösteriliyordu. Uygulamayı yüklemeyip bakanlar ise baktıklar an gösteriliyor fakat ( anonymous ) facebook kullanıcısı olarak lanse ediyordu. Ücretli versiyonunda ise bu uygulamayı yüklemeyenler dahi baktığı an da dakikasında ( bazen 5 dakika geriden geliyordu ) kendisine gösteriliyordu. Tabii bu yine tam olarak isim soyisim yaş ülke vb. de dahil olmak üzere. Bu ziyaret edilen kişinin arkadaş listesinde olsun olmasın farketmez, arkadaşı olmayıpta bakanları görmesi içinse kişi, kendi hesabındaki gizlilik ayarından profilini açık tutması yeterdi.

Son geniş gizlilik ayarlarını facebook ortaya çıkarınca bu uygulamayı deaktif etti. Uygulama ismini değiştirdi fakat bir türlü kendisini aktif hale getiremedi. Aradan 1 hafta geçtikten sonra facebook sisteminden tamamen sildi.

Ayrıca bir not düşeyim: Öyle profiline şunlar bakmış gibi de duvarında hiçbir şey ne yayınlıyordu ne böyle bir seçeneği sunuyordu ne de arkadaşlarını açığa çıkarıp onlarında duvarında yayınlıyordu. Gizlilikse o uygulama bu işi çok iyi yapıyordu...

ub tür uygulamalar facebookta en fazla kim yorum yaptıysa ona göre belirliyoo istedğin kadar grip çık bişey farketmiyoo önmli olan fazla yorum yapmak bu uygulamaların çalışmasında sizin profilinize kimler bakmış uygulaması bu şwekilde çalışıyoo ;)

facebook türkçe oldu video paylaşım sitesine döndü.umarım twitter türkçe dil seçeneği eklemez...

Saçmalık... hemde dopdolu bir saçmalık...

takipçi listesi yada arkadaş analizi uygulamaları yinede işe yarıyor. reklam olan böyle grup veya sayfa açıpta bütün arkadaş listeni davet et diyenler. işte bu tam bir saçmalık!

Koyun gibi insanlar nereye çekersen oraya geliyor :D

bir tane rus programcı kendi sitesinde bu tarz bi uygulama yayınlıyordu.o kim bakmış değilde kimim saat kaçta profiline girdiğini gösteriyordu.ben bunu en az 10 arkadaşımda denedim..üşenmedim yeni adres açtım onda da denedim.bu tarz programlara inanmıyordum ama gerçekten çıktı...mesela 1 arkadaşım 1 gün boyunca hiç girmedi ne güncelleme yaptı ne giriş yaptı..ertesi gün 1 kere girdi direk benim profilime baktı.saat ve tarihi not aldık..eve gelip uygulamaya bakınca girildiği göründü..en az 10 kişide farklı şekilde not alarak denedim ve 1 sn bile yanılma yapmadan çıkarıyordu..ama facebook uygulamayı kapattı...yani bilip bilmeden sallamayın komik duruma düşmeyin bu tarz programlar var ama facebook çakıp da uygulamayı kaldırmaz ise hayatta kalır..

yoo bazıları çalışıyor gerçekten kız arkadaşımın profilinde en çok ben görünüyorum , bendede o görünüyor

peki o rus programcının yazılımında, arkadaş listemde olmayan dışarıdan profilie bakanların kim olduğunu gösteriyor mu? bunu denedin mi?

bilen banada söylesin lutfen :)

arkadaş olmayanlar nasıl anlaşılır profilime baktığı görünürmü

rus pogramcının yazılımı ne merak ettim bakıcam

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Facebook Bazı Uygulamaları Kapatıyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir