Facebook sayfanızı uçurun!

800 milyondan fazla Facebook kullanıcısının sayfanızı parmakla göstermesini ister misiniz? İşte yolu

  • Ümit Öncel
Facebook sayfanızı uçurun!
Facebook hayran sayfanızı daha iyi yönetmek için ipuçları...

Facebook'taki hayran sayfalarının pek çoğu ne yazık ki yeterince iyi yönetilmiyor. Oysa ki 800 milyonu aşkın Facebook kullanıcısına açık olan bu sayfalar birkaç basit ipucu yardımıyla çok daha etkili ve faydalı hale getirilebilir. Eğer sizin de bir hayran sayfanız varsa, işte sayfanızda etkileşimi arttırmak ve sayfanızı daha faydalı hale getirebilmek için birkaç ufak nokta:

Yarışmalar düzenleyin, hediyeler verin
Sayfanızda canlı görüntülü sohbetler gerçekleştirmek çok etkili fakat özellikle yeni başlayanlar için biraz zahmetli bir seçenek olabilir. Fakat sayfanız üzerinde ufak yarışmalar düzenlemek, hayranlarınıza hediyeler vermek hayran sayısını arttırmak için çok faydalı olabilir.

Sorular sorun
Hayranlarınızla etkileşimi arttırmanın en iyi yollarından biri onlara sorular sormak veya anketler düzenlemektir.

Fotoğraflar, özel sayfalar...

Fotoğrafları iyi kullanın
Facebook üzerinde en çok etkileşim sağlayan içerik türü fotoğraflardır. İyi seçilmiş ve doğru zamanlarda yayınlanan fotoğraflar hayranlarınızı sayfanıza bağlılığı arttırabilir.

Özel açılış sayfaları kullanın
Hayranlar sayfanıza ilk girdiğinde doğrudan duvarı görmeleri yerine özel hazırlanmış bir sayfa ile onları karşılamak çok daha etkili olacaktır.

Düzenli içerik paylaşın
Sayfanızda bir gün içerisinde 10 paylaşımda bulunup, sonrasında 10 gün uğramıyorsanız sayfanızı yeterince etkili kullanmıyorsunuz demektir. İçerik paylaşımını daha az ama düzenli hale getirmenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

"hepiniz bana çalışıyorsunuz" hehehe mark

ya iyi güzel diyon da keşke nasıl yapılacağını da gösterseydin, sonuçta biz de biliyoruz allayıp pullamamız gerektiğini,,, amma nası??

Sen de yorum yaz