Facebook, Snapchat'e "kafayı taktı"

Instagram'a eklenen Stories özelliğinden zaten rahatsız olan Snapchat'in canı, şimdi de Facebook'a gelen bu özellik nedeniyle sıkılacak!

  • Cenk Atlı
Facebook'dan Snapchat'i hatırlatan yenilik!

Popüler sosyal ağların birbirlerinden aldıkları "ilhamlara" bir yenisi daha ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook'a ait Instagram, halihazırda Snapchat'te yer alan özelliğe oldukça benzeyen yeni bir Stories özelliğini tanıtmıştı. Şimdi Facebook, yeni bir selfie kamerasının yanında daha fazla Snapchat benzeri özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Instagram'ı da bünyesinde barındıran Facebook kullanıcıların fotoğraflarına gerçek zamanlı layer ve filtre eklemesine olanak tanıyan anlık bir selfie filtresi üzerinde çalışıyor. Şimdilik sadece Kanada ve Brezilya'daki kullanıcılar sunulan özellik, TechCrunch'ta yer alan habere göre Rio 2016 Olimpiyat oyunlarıyla da bağlantılı.

Bu yeni işlevsellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflardaki yüzlere sanal bayraklarla çeşitli damgalar uygulayabilecek. Bu yeni filtrelerin yüz hatlarıyla uyumlu çeşitli sloganlar içerdiği belirtiliyor.

Facebook'tan yapılan açıklamaya göre bu yeni özelliğin ilgi görmesi durumunda daha geniş bir kitleye sunulacağı ifade ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

snapchat çok ii demekki hemen yükleyelim hep onla uğraşıyor

Snapchat de inadına instagram gibi foto ve video paylaşma özelliği eklesin :)

Birbirlerinden çala çala en sonunda hiçbirinin birinden farkı kalmayacak.

Google ve Facebookun açık kaynak dünyasını çok seviyor olmalarının nedeni, insanların özgürlüklerine olan düşkünlüğü değil; çok kolay çalabiliyor olmaları...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play