Facebook, "Sonra İzle" düğmesini deniyor!

Facebook'un bazı kullanıcıların profilinde beliren bu yeni düğmesi, sizce kalıcı olmalı mı?

Facebook, Sonra İzle" düğmesini deniyor!

Facebook, kullanıcılarına daha çok video izlettirmek için yeni bir yol keşfetti. Bazı kullanıcıların hesaplarında beliren "Sonra İzle" düğmesi, videoyu hemen izleyecek vakti olmayanlara, daha sonra izleme olanağı tanıyor.

Gerçekten ilginizi çeken videoları gördüğünüz anda değil, daha sonra izlemek için ertelemek, çok sık yapmayacağınız bir şey olabilir. Ancak işlevin Facebook için önemli bir potansiyeli var çünkü sosyal ağ, kullanıcıların hangi videoları sakladığını, dolayısıyla hangi videolarla ilgilendiğini öğrenebilir.

Facebook, "Sonra İzle" düğmesini test ettiğini TechCrunch'a doğrulasa da, işlevin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı, sunulursa bunun ne zaman gerçekleşeceği henüz bilinmiyor. Facebook'un çoğu girişimi gibi bu işlevin de kaybolup gitme olasılığı var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

düğme yapacağına adam gibi tasarım yapsın

Kesinlikle kalıcı olmalı. Hatta sizin ilginiz olan haberleri siz oturum açmadığınızda sizin için depolayabilmeli ve siz açtığınızda size gösterebilmeli hatta bu gösterim daha sonraki açılışa da ertelenebilmeli.

Saçmalama kontenjanından kullanıyorlar yine.. Adam gibi açılıp kapanan bir sayfa yapsınlar bu gereksizlikler zincirinden önce..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir