Facebook sonunda bir telefon mu olacak?

Yılan hikayesine dönen Facebook Phone bir kez daha gündemde. Peki bu cebi kim yapacak?

  • Ertuğrul Süngü
Facebook her yerde bizlerle olmanın peşinde
HTC yine sahnedeki yerini almışa benziyor

Uzunca bir süredir dedikodusunu duyduğumuz ama bir türlü tam anlamıyla göremediğimiz Facebook phone için yepyeni bir iddia var... Öyle görünüyor ki bu kez kolları sıvamaya hazırlanan isim HTC.

Yayılan dedikodu yüklü haberlere göre HTC, bahsi geçen Facebook telefon için çalışmaya başlamış durumda. Tayvanlı bir internet sitesinden yayılan habere göre, "HTC Opera UL" şimdiden "OEM ürünü" olarak faturalanmış durumda. Her ne kadar telefon daha önce görücüye çıkmamış olsa da haberin sızdığı kaynağa göre cihaz piyasaya çıkmakta gecikti. "NenaMark2 benchmark" testlerini de görücüye çıkaran Tayvanlı kaynağın rakamlarından anlaşıldığı kadarı ile telefon çift çekirdekli, 1.4GHz işlemciye sahip olacak.

Ürün hakkında elde edilen diğer bilgilerin başındaysa, grafik işlemcisinin, 1280X720 çözünürlüğe sahip HD destekli Qualcomm Adreno 305 olacağı yer alıyor. Andorid 4.1 işletim sistemi ise şimdilik cihazın sahip olacağı düşünülen versiyon.

HTC ve Facebook, eğer bu iddia doğru çıkarsa, ilk defa bir araya gelmiyorlar. 2011 yılında HTC Salsa ve HTC ChaCha isimli iki Android tabalı telefon için de birlikte çalışmışlardı ve sonuç olarak karşımıza Facebook uygulamasına tek tuşla geçiş yapmamıza olanak tanıyan iki farklı ürün çıkmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Satacagini zannetmiyorum

Puuu.htcden igrendim..ergenler icin cep cikariyor

Puuu.htcden igrendim..ergenler icin cep cikariyor

Sen de yorum yaz